Skolotāju algas: minimālā pedagogu alga no 1. septembra pieaugs par 40 eiro

2 komentāri
Skolotāju algas: minimālā pedagogu alga no 1. septembra pieaugs par 40 eiro
SIPA / SCANPIX

No nākamā mācību gada skolotāju alga pieaugs par 40 eiro. Valdība otrdien vienojās piešķirt vairāk nekā astoņus miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pedagogu minimālās algas likmes paaugstināšanai no 750 līdz 790 eiro.

Tas gan neattieksies uz augstskolu mācībspēkiem. Valdība nepiekrita kāpināt atalgojumu šai pedagogu kategorijai. Šis jautājums esot jāatliek līdz brīdim, kad tiks diskutēts par nākamā gada budžetu. Pret to kategoriski gan iebilst pedagogu arodbiedrība, kas sola vērsties Satversmes tiesā un rīt lems arī par protesta akcijām.

“Mieles atstāj tas, ka viena pedagogu grupa – augstākās izglītības iestāžu pedagogi – tika diskriminēti bez objektīviem iemesliem, bez jebkādiem aprēķiniem. Neraugoties uz to, ka izglītības ministre norādīja, ka šī nauda ir, valdības pārstāvji nebija tik dzirdīgi, lai respektētu to, ka arī pret augstākās izglītības iestāžu pedagogiem likums un Ministru kabineta rīkojums ir jāizpilda tādā pašā mērā kā pret citiem nozarē strādājošiem pedagogiem,” pauž LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.