Skolotāji varētu streikot, ja tos neapmierinās atalgojuma modelis

Komentāri
Skolotāji varētu streikot, ja tos neapmierinās atalgojuma modelis
Foto: LETA

Pedagogu iespējamais streiks, par kuru arodbiedrība brīdināja vēl pagājušajā gadā, tiks vērtēts pēc jaunā pedagogu atalgojuma modeļa finanšu aprēķiniem. Trešdien, 21. janvārī, Izglītības ministrijā notiks kārtējā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes darba grupas sēde.

Arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško skaidro – kamēr Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nebūs piedāvājusi atalgojuma modeļa izmaksu finansiālos aprēķinus, streika iespējas netiks aktualizētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vērtējot pašlaik notiekošo modeļu aprobāciju, I. Mikiško uzsver, ka pagaidām viss ritot labi. Viņa cer, ka visi iecerētie darbi, lai ieviestu jauno pedagogu darba samaksas modeli, tiks izpildīti laikus.

Ministrija izstrādājusi divus jaunus pedagogu darba samaksas modeļus, no kuriem viens paredz esošā modeļa Nauda seko skolēnam pilnveidi, bet otrs – pāreju uz pilna laika darba slodzi.

Šā gada budžetā nav iekļauta pozīcija finansējumam jaunā modeļa ieviešanai. Valdība gan solījusi rast nepieciešamos līdzekļus gadījumā, ja modelis tiks izstrādāts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl