Komentāri

Skolotāju algu jaunais modelis var neīstenoties arī nākamā gada 1. janvārī, kā bija cerēts, ne arī 2016. gada 1. septembrī, šorīt 900 Sekundēs sacīja izglītības ministre Mārīte Seile.

”Šobrīd nevar apgalvot, ka skolotāju algu jaunais modelis ar lielākām algām būs 2016. gadā nedz no 1. janvāra, nedz no 1. septembra,” pauda ministre.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa sacīja, ka skolotāju algu modeļa jautājumu valdībā varētu skatīt augusta vidū.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, – jaunais finansējuma modelis vairākiem tūkstošiem skolotāju draud ar darba zaudēšanu.

Finanšu ministrija nevar atbalstīt Izglītības ministrijas izstrādāto jauno pedagogu atalgojuma modeli, jo neesot izprotams tā ekonomiskais pamatojums. Līdz ar to nav skaidrības, kas notiktu pēc reformu ieviešanas.

Zināms, ka jaunais modelis pamatīgi ietekmētu arī pašvaldību budžetus, kas, piemēram, maksā algas bērnudārzu skolotājiem.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl