1 komentārs

Pieaug skolotāju bažas par to, ka jaunais darba samaksas modelis, kam vajadzētu kalpot kā algas palielinājumam, patiesībā lielai daļai pedagogu tās būtiski samazinās. Skolotāji akcentē, ka šobrīd notiek spēlēšanās ar cipariem – uz augšu, uz leju. Savukārt ierēdņi nenoliedz, ka algu apmērs būs atkarīgs no valsts budžetā pieejamās naudas.

Ar jauno pedagogu atalgojuma modeli plānots aizstāt esošo – nauda seko skolēnam modeli, kas ir netaisnīga mazo skolu skolotājiem. Tomēr pēdējā mēneša laikā Izglītības ministrijas sagatavotie trīs dažādie pedagogu darba samaksas noteikumu projekti spiež skolotājus secināt, ka algas plānots pielāgot valsts budžeta iespējām, nevis tās pamatot ar šim amatam izvirzītiem kritērijiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pierīgā esošajā Mārupes vidusskolā šobrīd mācās 972 skolēni, un tā Latvijas mērogiem ir gana liela skola. Daudzi šīs skolas skolotāji ar lielām bažām gaida jauno pedagogu algojuma modeli, kura izstrāde tuvojas noslēgumam. Mārupes vidusskolas vairāki skolotāji parakstījuši protesta vēstuli par jauno samaksas modeli, ko plāno sūtīt valdībai, paužot bažas, ka no jaunās sistēmas ieviešanas zaudētāji būs visi.

”Man kā latviešu valodas un literatūras skolotāju, tad, ja es savai ģimenei nozagu no divām brīvdienām vienu, jo vai nu tā bija sestdiena, vai svētdiena, kad es laboju darbus, gatavojos nākamajai nedēļai, un, ja man jau tad par šiem darbiem netika samaksāts pienācīgi tik, cik tas būtu, tad šobrīd tā situācija ir vēl kritiskāka, jo jaunajā darba samaksas projektā par darbu labošanu vispār nekas nav minēts,” situāciju skaidro Mārupes vidusskolas skolotāja Inita Stāmure.

Iepriekš izglītības ministre minēja, ka pēc jaunā modeļa algas pieaugs 70% skolotāju. Mārupes vidusskolā šī proporcija ir tieši otrāda, turklāt gaidāms būtisks algas samazinājums. Arī Initai.

”Jā, jā, jā, par to, ka es dzīvoju šajā valstī, un par to, ka es neesmu aizbraukusi prom, tā tas ir…” tā Mārupes vidusskolas skolotāja Inita.

Latviešu valodas skolotāja ar 40 stundām nedēļā un trešo kvalitātes pakāpi šobrīd uz rokas saņem 860 eiro. Bet pēc jaunās sistēmas viņas alga uz rokas būs 697 eiro, tātad starpība būs par 163 eiro mazāk ik mēnesi.

LNT Ziņas devās uz ministriju, lai noskaidrotu, vai un kāpēc daudziem skolotājiem, pretēji solītajam pieaugumam, algas varētu mazināsies. Ministrijas pārstāve norādīja, ka par to vēl ir pāragri spriest, jo vēl tiek gaidīti dažādi viedokļi, arī no skolām par noteikumu projektu.

”Mums ir laiks šobrīd skaidrot, apkopot viedokļus un saprast, kur skaidrošanas, kur papildināšanas darbs, kas no šiem ieteikumiem ir apsverami un ir iekļaujami un kas nav,” tā situāciju komentē Izglītības un Zinātnes ministrijas pārstāve Ilze Salna.

Tomēr Ministrijas pārstāve nenoliedza, ka algu apmērs būs atkarīgas no valsts budžetā pieejamās naudas: ”Ideāls būtu modelis, kurā katrs skolotājs saņem tik lielu algu, cik viņš gribētu.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl