“Skolotāji jau sen ir pārstrādājuši savu algu” – ja prasības netiks izpildītas, streikos vēl

4 komentāri
“Skolotāji jau sen ir pārstrādājuši savu algu” – ja prasības netiks izpildītas, streikos vēl
Foto: F64

Piektdien visā valstī vairāk nekā 24 000 izglītības un zinātnes darbinieku uz vienu dienu pārtrauca darbu. Brīdinājuma streikā piedalījās 911 izglītības un zinātnes iestādes.

Ogres sākumskolā valda neierasta atmosfēra. Gaiteņi tukši, durvis aizslēgtas, bērnus neredz. Kņada valda tikai vienā klasē. Te solos sēdušās 37 streikojošas skolotājas. Viņas ir sašutušas par politiķu pārmetumiem, ka it kā neizprotot streika prasības un mēģinot “torpedēt” jauno pedagogu atalgojuma reformu.

Vilks paēdis, un kaza dzīva jeb atņemt mazajām, atdodot lielajām skolām – pēc šāda principa reformu veikt nedrīkst, viņas akcentē. Skolotājas neslēpj, iespējams, brīdinājuma streiks ir tikai protestu sākums.

Foto:

“Es esmu skolotājas meita, man māsa ir skolotāja, redzu, kā šie skolotāji strādā. Viņi jau sen ir pārstrādājuši to algu, ko saņem,” teic bibliotekāre Indra Tilaka.

Šodien uz pamatskolu atvesti daži pirmklasnieki, ar kuriem strādā viena nestreikot izlēmusi skolotāja. Tikmēr uz Ogres Valsts ģimnāziju, kur mācās jau lielākie bērni, nav atnācis neviens no 400 skolēniem. Ģimnāzijas direktore saka, – ja nedzirdēs šoreiz, streikos vēl.

Ogrē skolotājiem atstrādāt streika dienu nevajadzēs, jo darbā viņi ir un gatavojas stundām, taču, vai viņiem par to samaksās, vēl nav skaidrs. Sākumskolā valda klusums, darbā ieradušies tikai pedagogi, bērnu soli ir tukši, vecāki savas atvases atstājuši mājās. Vecāki solidarizējas ar skolotājiem, lai arī kādam šodien darbā piespiedu kārtā vajadzējis ņemt brīvdienu.

“Nu, ja man būtu cits darbs, piemēram, tur, kur es nevarētu savu bērnu paņemt pie sevis, tad bērnam būtu jāpaliek mājās vienam,” saka skolēna māmiņa Anita. Tikmēr paši bērni par vienu lieku brīvdienu neskumst. Laura atzīst: “Drusku priecīga esmu.” Bet, ja būtu ilgāk tā, ka nebūtu jāiet, kāda tad būtu sajūta? “Nu, nebūtu forši,” saka skolniece Laura.

Video:

4 komentāri