4 komentāri

Piektdien visā valstī vairāk nekā 24 000 izglītības un zinātnes darbinieku uz vienu dienu pārtrauca darbu. Brīdinājuma streikā piedalījās 911 izglītības un zinātnes iestādes.

Ogres sākumskolā valda neierasta atmosfēra. Gaiteņi tukši, durvis aizslēgtas, bērnus neredz. Kņada valda tikai vienā klasē. Te solos sēdušās 37 streikojošas skolotājas. Viņas ir sašutušas par politiķu pārmetumiem, ka it kā neizprotot streika prasības un mēģinot “torpedēt” jauno pedagogu atalgojuma reformu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vilks paēdis, un kaza dzīva jeb atņemt mazajām, atdodot lielajām skolām – pēc šāda principa reformu veikt nedrīkst, viņas akcentē. Skolotājas neslēpj, iespējams, brīdinājuma streiks ir tikai protestu sākums.

Foto:

“Es esmu skolotājas meita, man māsa ir skolotāja, redzu, kā šie skolotāji strādā. Viņi jau sen ir pārstrādājuši to algu, ko saņem,” teic bibliotekāre Indra Tilaka.

Šodien uz pamatskolu atvesti daži pirmklasnieki, ar kuriem strādā viena nestreikot izlēmusi skolotāja. Tikmēr uz Ogres Valsts ģimnāziju, kur mācās jau lielākie bērni, nav atnācis neviens no 400 skolēniem. Ģimnāzijas direktore saka, – ja nedzirdēs šoreiz, streikos vēl.

Ogrē skolotājiem atstrādāt streika dienu nevajadzēs, jo darbā viņi ir un gatavojas stundām, taču, vai viņiem par to samaksās, vēl nav skaidrs. Sākumskolā valda klusums, darbā ieradušies tikai pedagogi, bērnu soli ir tukši, vecāki savas atvases atstājuši mājās. Vecāki solidarizējas ar skolotājiem, lai arī kādam šodien darbā piespiedu kārtā vajadzējis ņemt brīvdienu.

“Nu, ja man būtu cits darbs, piemēram, tur, kur es nevarētu savu bērnu paņemt pie sevis, tad bērnam būtu jāpaliek mājās vienam,” saka skolēna māmiņa Anita. Tikmēr paši bērni par vienu lieku brīvdienu neskumst. Laura atzīst: “Drusku priecīga esmu.” Bet, ja būtu ilgāk tā, ka nebūtu jāiet, kāda tad būtu sajūta? “Nu, nebūtu forši,” saka skolniece Laura.

Video:

TOP komentāri

 • Dzeguze
  +4 +4 0

  Dzeguze

  nez vel kurā profesijā vēl vasarā ir 2-3 mēnešu atvaļinājums, bet tik brēc..... un lai apklusinātu brēcējus man būs jāmaksā vēl papildus nodokļi?? Lai tad pamēģina strādāt citur, ja tik slikti (lietus līst uz galva, caurvējš vai jāstrādā vēlu vakaros, brīvdienās, naktīs...). Tā kā dzeguzes putnēni, mute līdz ausīm, dod man un izgrūsta citus
 • es
  +3 +3 0

  es

  Veikalnieki (pārdevēji,vadītāji utt.) jau sen ir pārstrādājuši savus spēkus jo strādā 2-3 cilvēku vietā,ko tālāk-arī streikot,bet viņi to nevar atļauties,skolotāji var-jauki.
 • Andis
  +1 +1 0

  Andis

  skolotājiem obligāta prasība ir augstākā izglītība, citiem pat tādas ir 2 vai vairāk, veikala pārdevējiem tas nav vajadzīgs, tapēc nevajag runāt par lietām, ko nesaprotat.:)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl