2 komentāri

Pēc ilgāka pārtraukuma skandāls ap centralizētajiem eksāmeniem. Atsevišķi 12. klašu skolēni iepriekš uzzinājuši latviešu valodas eksāmena domraksta tēmas. Kā tas iespējams, šobrīd izmeklē Valsts izglītības satura centrs. Pārsteigumu par notikušo pauž skolotāji – atšķirībā no matemātikas vai gramatikas pārbaudes domrakstu iemācīties no galvas vai uzrakstīt tam špikeri ir visai sarežģīti.

Informāciju par to, ka 12. klases topošie absolventi zina latviešu valodas eksāmena trešās daļas  jeb domraksta tematus, Valsts izglītības satura centrs saņēma šorīt agri no rīta no vairākām skolām. Tā ka informācija saņemta laikus, eksāmens nav bijis jāpārtrauc, bet tika iedarbināta ārkārtas procedūra.

Tā kā netika saņemta informācija, ka būtu noplūdusi arī eksāmena pirmā un otrā daļa, kurās pārbauda skolēnu zināšana pareizrakstībā un darbā ar tekstu, nomainīti tikai domrakstu temati. Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā norāda, ka viss noticis ļoti operatīvi, lai gan eksāmeni noplūde nav notikusi ļoti sen.

Izbrīnu gan skolotājos ar stāžu raisa fakts, ka noplūdušas tieši domrakstu tēmas: tās ir ļoti vispārīgas, un jebkurā gadījumā skolēnam savas literārās spējas jārāda pašam, jo domrakstu norakstīt vai iemācīties no galvas ir teju neiespējami. Eksāmena organizētāji neatklāj ne to, kuru skolu skolēniem sacerējumu tēmas bija zināmas, ne kā bija iespējama to noplūde. Sākta izmeklēšana. Tās laikā arī tiks pārbaudīts, vai visās skolās eksāmens noticis par rezerves tēmām, jo centram ir bažas, ka ne visur skolas vadība ievērojusi noteikto procedūru.

TOP komentāri

  • Inguna
    +2 +2 0

    Inguna

    No mušas izpūš ziloni, acīm redzot, lai novērstu uzmanību no kaut kā cita... Nu zini tēmu.. un..... tiešām vai tad rakstīsi špikeri domrakstam.... un tēmu nopludināšanā nav vainīgi skolēni, tas taču pat ezim skaidrs, nopludināt var tikai tēmu veidotāji, vai tēmu atverot skolā pirms eksāmena.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl