Komentāri

”Mūsu skolā pirmsskolas skolotājam alga ir 420 eiro, bet tehniskā darbinieka alga ir 360 eiro. Tas nozīmē, ka mūsu, skolotāju, iegūtā augstākā izglītība un pienākumi, atbildība par bērniem maksā 60 eiro,” stāsta viena no Jūrmalas pirmsskolas skolotājām Gaļina Surgela.

Viņa uzskata par netaisnīgu to, ka pirmsskolas skolotājiem pirms kāda laika bija jāiegūst obligāta augstākā izglītība, tajā ieguldot savus līdzekļus, taču tādēļ atalgojums nav kļuvis lielāks. “Norēķinot šos līdzekļus nost, alga mums ir tagad tāda pati kā auklītēm,” saka pedagoģe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Likumi ir slideni – mēs nevaram izrēķināt, cik liela būs mūsu alga pēc kāda laika,” stāsta G. Surgela, norādot uz vēl kādu problēmu.

Latvijas skolotāji ceturtdienas rītā sākuši pulcēties kārtējā protestā pie Saeimas.

Ap plkst. 8.15 bija sanākuši vairāki simti pedagogu.

Kopumā paredzēts, ka protestā piedalīsies divi tūkstoši skolotāju. Viņi prasa tautas kalpiem finansējuma palielināšanu skolotāju algām. Pašreizējā nākamā gada budžetā šāds finansējums nav paredzēts.

Video no protesta skaties šeit!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl