Skolotāja: Esmu zaudējusi vismaz 30% algas

42 komentāri

Irita Medne strādā Tīnūžu pamatskolā. Bērnus viņa skolo ar smaidu sejā. Taču smaids pazūd, kad viņa ir uzzinājusi savu jauno algu. Reformas rezultātā skolotāja ir zaudējusi trešo daļu no darba samaksas.

Skolotāja Irita Medne:

Esmu redzējusi tarifikāciju. Uzreiz varu pateikt, man ir vismaz 30% no algas. Tas būtu mazāk. Tad jūs iedomājieties, praktiski par minimālo algu sanāk strādāt pedagogam.

Jaunās algas ir nepatīkams pārsteigums skolas vadītājam. Viņaprāt ir izveidojusies absurda situācija — valsts budžeta finansējums algām palielināts, bet viņa skola naudu no valsts dotācijas ir ievērojami zaudējusi. Alga Tīnūžu skolā ir samazinājusies vidēji par 308 eiro.

Lai algu reformas rezultātā Tīnūžu pamatskolas skolotājiem nebūtu jāpiedzīvo algas samazinājums, Ikšķiles dome šodien sasauca ārkārtas sēdi. Tajā tika pieņemts lēmums kompensēt iztrūkumu, kādu radījis valsts dotācijas samazinājums.

Jāstrādā ir ārkārtas režīmā, jo Izglītības ministrija kavējās ar jaunajiem aprēķiniem. Novada skolotājiem algas diena ir šodien, tāpēc domes grāmatvedes bija spiestas strādāt pat naktī, lai varētu paspēt izmaksāt algas.

Lai arī turpmāk skolotāji pelnītu tik, cik pirms reformas, līdz gada beigām dome novada skolām algām atvēlējusi 47 000 eiro. Bet nākamajā gadā – 141 000, kas nozīmē, ka nāksies taupīt uz citiem izdevumiem.

Ja dome to nevarētu atļauties, Tīnūžu pamatskola būtu jāslēdz, saka pašvaldības vadītājs.

Juris Saratovs cer, ka viņa skolas piemērs liks pārskatīt atalgojuma reformu. Bet, kamēr tas nav noticis, skolotāja Irita Medne izjūt nedrošību par savu nākotni.

“Arī pašvaldībai var mainīties finansējums, prioritātes. Man nav garantijas, ka man šī alga saglabāsies tāda, kā pagājušajā gadā, šogad un nākamgad. Man nav pārliecības, ka valsts kaut kādā veidā mani atbalstīs kā pedagogu un nodrošinās pilnvērtīgu darbu skolā,” viņa saka.

Video

TOP komentāri

 • skolotāja
  +16 +13 -3

  skolotāja

  Piedodiet, ka biju tik tuvredzīga un izvēlējos savu dzīvi veltīt tam, lai mācītu jūsu bērnus, tiešām pēdējais laiks pieslēgt galvu.
 • Andris Fo

  Andris Fo

  Nav taisnīga šī reforma. Par likmi pacēla algu, bet pacēla arī stundu skaitu, tā kā nekāda pieauguma. Vai es kļūdos?
 • Anita

  Anita

  Pirmo reizi tā pa īstam baidos, tiešām baidos no algas dienas, kura man būs rīt. Iepriekšējā mācību gadā uz rokas saņēmu 370, 12 €. Savulaik, tā sauktajos "treknajos gados", tie bija pāri 400 Ls. Atceros, toreiz gatavojās kārtējais streiks, kurā negribēju piedalīties, jo ar tā laika cenām likās, ka var tīri labi iztikt. Sākoties krīzei, kad cirpa visus bez žēlastības, skolotājiem algas "apgrieza" par~50%. Mūsu valdība ar tādu lepnumu ir izbazūnējusi par pārvarēto krīzi un mistisko veiksmes stāstu, bet nekādi nespēju saprast, kāpēc vēl joprojām nav atgriezts neviens % no atņemtā. Notiek pretējais - atkal samazina, bet visos ziņu raidījumos bazūnē skaitli 680. Kur tas ir???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl