Skolēnu vidū uzlabojušies svešvalodu eksāmenu rezultāti

Komentāri

Vidusskolēni sākuši gatavoties pirmajam centralizētajam eksāmenam – tas būs svešvalodā un tiks kārtots pēc divām nedēļām, kad citi skolēni dosies pavasara brīvlaikā. Kārtība, kas paredz vienu eksāmenu kārtot agrāk, ir spēkā trešo gadu.

Skolās šobrīd aktīvi gatavojas svešvalodas eksāmenam. Divpadsmitklasnieku domas, kad to kārtot – martā vai jūnijā – atšķiras. Tiem, kuri grib stāties kādā ārvalstu augstskolā, gribētos saņemt rezultātus ātrāk, taču tie būs zināmi tikai jūnija beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centralizētais svešvalodas eksāmens pārcelts uz pavasara brīvlaiku tieši nolūkā atslogot saspringto eksāmenu laiku maija beigās un jūnija sākumā, kad jākārto 4 pārbaudes, situāciju skaidro Valsts izglītības satura centrā. Turklāt eksāmena rezultāti, kopš tas ir pārcelts uz martu, ir uzlabojušies.

Šogad, tāpat kā arī citus gadus, visvairāk skolēnu izvēlējušies kārtot eksāmenu angļu valodā. Tādu ir 15,5 tūkstoši, vismazāk absolventu liks eksāmenu franču valodā.

Lai pārbaudījumi noritētu veiksmīgi un bez pārpratumiem, pašlaik jau ir paveikti visi nepieciešamie sagatavošanās darbi. Tehniski viss esot gatavs un galvenā prioritāte būšot, – lai eksāmena uzdevumus kāds neuzzina ātrāk.

Eksāmena laikā darbosies arī uzticības tālrunis.

Lasi vēl