1 komentārs

Latvijā parādījusies jauna, satraucoša tendence – arvien biežāk jaunieši ir redzami smēķējam elektroniskās cigaretes. Īpaši strauji šī tendence pieaug skolēnu vidū.

Par elektronisko cigarešu lietotāju skaita pieaugumu ir ieinteresējies Valsts ieņēmumu dienests. Jau gadu arī elektroniskās cigaretes un to piederumi ir akcīzes prece, taču Valsts ieņēmumu dienestā (VID) lēš, ka vismaz puse tiek tirgota nelegāli, nemaksājot akcīzes nodokli.

Dienests ir gatavs skaidrot, ka šīs preces nedrīkst ne pirkt, ne pārdot internetā, bet lai ražotu elektronisko cigarešu šķidrumus, ir nepieciešama speciāla licence.

 

Baiba Šmite-Roķe
VID Akcīzes preču aprites daļas vadītāja

VID mērķis ir ne tikai iekasēt pilnā mērā akcīzes nodokli, bet veicināt arī godīgu konkurenci, jo mums ir uzņēmēji, kas maksā nodokļus un blakus tādi, kas to nedara, mums ir jāsāk rīkoties.

Pastiprināta interese par nozari gan nenozīmējot, ka tagad šī joma būs VID prioritāte. VID šodien nozarē strādājošajiem organizēja semināru, kurā stāstīja par elektronisko cigarešu tirdzniecības ierobežojumiem un likumdošanu.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Varbūt beidzot kāda iestāde pieversisies arī vecāku atbildibai, jo tās taču kaut ko maksā.Cigarešu paciņu viens var daudziem draugiem padalīt, te tā nevar, manuprāt.Citadi visur vaino skolas, it kā direktors apgādātu skolēnus ar cigaretēm.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl