Skolēnu vēlme vasarā strādāt divkārt pārsniedz pieejamo darbavietu skaitu

0 Komentāru

Aprēķināts, ka šovasar gandrīz 500 darba devēju atraduši iespēju skolēniem piedāvāt iespēju iegūt pirmo pieredzi darba gaitās.

Daudzi bērni vasaru labprāt izvēlas pavadīt, pamēģinot spēkus, piemēram, tādās profesijās kā pavārs, bibliotekārs vai biļešu kontrolieris. Strādātgribētāju skaits ik gadu pieaug, taču ne visiem šādu iespēju var piedāvāt, – pieprasījums pat divkārt pārsniedz piedāvājumu.

Kā ik gadu, vasaras periodā skolēniem ir iespēja ne tikai laiskoties, bet arī ar valsts atbalstu uz laiku kļūt par pilntiesīgiem darba ņēmējiem. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotā programma bērniem piedāvā pieteikties darbā dažādākajās profesijās, sākot no palīgstrādniekiem lauku darbos līdz biroju darbiniekiem.

Viena no populārākajām darbavietām ir lidosta “Rīga”, – te šovasar pirmos soļus darba vidē spers 115 pusaudži.

Jaunieši novērtē iespēju nopelnīt, iegūt jaunus draugus, pilnveidot prasmes, kā arī uzkrāt pieredzi. Skolēniem, kā īstiem darba meklētājiem, pēc pieteikšanās uz vakanci bija jāierodas uz darba pārrunām un jāatbilst noteiktām prasībām, piemēram, jāpiemīt datorprasmēm vai precizitātei.

Kopumā gandrīz 500 darba devēju ir pietikuši vairāk nekā 5000 darbavietu. Taču strādātgribētāju ir uz pusi vairāk, – programmai reģistrējušies 10 000 skolēnu.

NVA direktore Evita Simsone skaidro: “Visi nevarēs tikt iesaistīti NVA organizētajā pasākumā. Taču ir pieredze, ka darba devēji, neizmantojot NVA līdzfinansējumu, nodarbina skolēnus savos uzņēmumos, kā arī vairākas pašvaldības organizē līdzīgu pasākumu, dodot iespēju skolēniem strādāt.”

NVA programmā skolēni strādā vienu mēnesi par minimālo algu.

0 Komentāru