Skolēnu skaits Latvijā šogad krities, taču “dārziņos” bērnu skaits palielinājies

1 komentārs

Skolēnu skaits Latvijā šogad samazinājies par gandrīz pustūkstoti, savukārt pirmsskolas audzēkņu skaits gan ir pieaudzis.

Par trīs skolām šogad samazinājies arī mazo skolu skaits, kurās mācās mazāk par 70 bērniem. Savukārt lielajās skolās, kur mācās vismaz 600-800 un vairāk audzēkņu, skolēnu skaits palielinās. Izglītības ministrijā skaidro, ka tas saistīts gan ar izglītības kvalitāti un pedagogu spējām, gan ar šo skolu plašo sporta un interešu izglītības pulciņu klāstu.

Evija Papule
IZM valsts sekretāra vietniece, Izglītības departamenta direktore

Pirmo reizi notiek skolēnu koncentrācija vai skolēnu skaita palielināšanās izglītības iestādēs, jo iestāžu skaits par mazu procentu tomēr ir samazinājies, bet skolēnu skaits pārvar šo. Līdz ar to mēs varam teikt, ka mums ir pirmās iezīmes, ka skolu tīkls sāk pakāpeniski kārtoties atbilstoši demogrāfiskai situācijai.

Lielākā Latvijas skola ir Rīgas Klasiskā ģimnāzija, kurā mācās 1610 skolēnu, savukārt mazākā Latvijas skola ir Ozolu sākumskola Valkas novadā, kur sešās klasēs ir vien astoņi audzēkņi.

TOP komentāri

  • Skolnieciņš
    +1 +1 0

    Skolnieciņš

    Šis ir Latvijas 27 gadu veiksmes stāsts!!! Šos vārdus Skolnieciņš saka ar smīnu un rūgtumu. Lauku skolas slēdz. Bērni nedzimst. Varbūt sliktā spermas kvalitāte ir vainīga? Cilvēku šeit paliek stipri mazāk, ja salīdzina ar 1991.g. Taču es piedzimu 1999.g. Tāpēc es nezinu kā bija. Šeit ir liela sociālā noslāņošanās un nabadzība. Džīnī koeficients šeit spiedz un tuvojas vieniniekam!!! Bet vismaz mēs esam brīvībā!!! Ziemeļkorejā ar izglītību ir sliktāk. Tur brīvas gribas nav. Tur visiem smadzenes ir izskalotas. Vismaz šeit var domāt brīvi. Vai Tu piekrīti Skolnieciņam? Palasi manus komentārus internetā!!! Cieņā, Skolnieciņš ®Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl