Skolēnu brīvdienās brīvā laika pavadīšanas centri kļūst tukšāki

0 Komentāru
Skolēnu brīvdienās brīvā laika pavadīšanas centri kļūst tukšāki
Foto: LETA

Lai gan skolēnu brīvlaiks ilgst tikai nedēļu, daudziem vecākiem jādomā, kā šajā laikā nodarbināt bērnus. Viena no iespējām pavadīt brīvlaiku, nesēžot mājās pie datora vai televizora, ir brīvā laika centru apmeklējums.

Piemēram 6. klases skolnieks Roberts ir biežs viesis brīvā laika centrā Kabata, kas atrodas Sarkandaugavā. Viņš labprāt uzspēlē biljardu, tāpat arī sporta aktivitātes viņam iet pie sirds. Šajā nedēļā Roberts plāno apmeklēt divus šādus centrus.

Visbiežāk šo centru bērni apmeklē pēc skolas.

Brīvlaikā šādu iespēju izmanto mazāk skolēnu, jo daudzi brauc uz laukiem, stāsta Kabatas pedagogi.

Rīgā kopumā darbojas vairāk nekā 20 brīvā laika centru, taču lielākā daļa ir atvērti līdz plkst. 15.00, taču ir arī tādi centri, kas darbojas otrajā dienas pusē.

Šādu bezmaksas brīvā laika pavadīšanu ir jānodrošina vietējām pašvaldībām. Ja bērniem tomēr šāda iespēja netiek nodrošināta, tad ir jāvēršas vietējā pašvaldībā, bet, ja tas nelīdz, taisnība jāmeklē Izglītības un zinātnes ministrijā.

Latvijā ir viens no īsākajiem mācību gadiem Eiropā. Tas ilgst 169 dienas, tāpēc iespēja pavadīt brīvdienas bezmaksas brīvā laika centros ir laba palīdzība vecākiem.

Plašāk par šo tematu  pievienotajā video!

0 Komentāru