Komentāri

Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm, pirms diviem gadiem Rīgā izveidota kustība “Jauno ķīmiķu klubs”. Tajā darbojas 7. līdz 10. klašu skolēni. 

Pirmdien, 28. maijā, svinīgajā pasākumā tiks noslēgts otrais ķīmiķu kluba darbības gads.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Ķīmijas un farmācijas asociācijas vadītāja Raina Dūrēja-Dombrovska, – lai piesaistītu skolēnu uzmanību ķīmijai, asociācijā tiek diskutēts par iespēju iesaistīt bērnus ķīmijas apgūšanā jau no agrāka vecuma.

Lai parādītu vienu no ķīmijas eksperimentiem, LNT “900 sekunžu” studijā ieradies arī 9. klases skolnieks Emīls Ābele, kurš nodemonstrēja, kā ar amonija hlorīda un bārija hidroksīda palīdzību iespējams “piesaldēt” glāzi pie koka dēlīša.

Video – ķīmijas eksperiments “900 sekunžu” studijā

“Jauno ķīmiķu klubs” ir vairākās Rīgas skolās īstenota kustība, kas ir nozīmīgs atbalsta punkts, lai veicinātu ķīmijas un farmācijas nozaru attīstību un radītu par tām interesi bērnu un jauniešu vidū. Šāds ārpus mācību stundu pasākums jauniešiem nodrošina izdevību iepazīt ķīmiju daudzveidīgāk un padziļinātāk, nekā tas iespējams mācību programmas ietvaros. Šogad, otrajā “Jauno ķīmiķu klubs” darbības gadā, iesaistījušies sešu Rīgas skolu 7. līdz 10. klašu skolēni.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl