Komentāri

Jau pēc pāris gadiem skolās sāks mācīt civilo aizsardzību jeb cilvēkdrošību. Tādējādi skolēnus iecerēts izglītot par tematiem, ko citu priekšmetu saturs pašlaik “nenosedz” – piemēram, kā sniegt pirmo palīdzību un kas jādara katastrofu gadījumos. Vienlaikus jauniešiem mācīs par veselības un dzimumu līdztiesības jautājumiem.

Mēģinājumi skolās ieviest civilās aizsardzības mācību stiepjas vairāku gadu senā pagātnē. Pamatideja – nodrošināt skolēnus ar to – veselībai un drošībai – svarīgo informāciju, ko citādi viņi vienkopus neiegūst. Cilvēkdrošība gan nebūs atsevišķa mācību stunda, bet ar to saistītie jautājumi tiks integrēti citos priekšmetos, piemēram, sociālajās zinībās vai sportā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Par to, kā nodrošināt, lai skolēni, beidzot pamata un vidējo izglītību, būtu sagatavoti drošības aspektā dzīvei sabiedrībā visās tās jomās – ne tikai domājot par katastrofām vai negadījumiem, vai ceļu satiksmes drošību, bet arī iekļaujot veselības izglītības aspektus,” norāda Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Piemēram, sākumskolēnu uzmanība tiks pievērsta dažādām ikdienā bīstamām situācijām uz ielas, dabā un skolā. Savukārt vecāko klašu skolēnus mācīs, kā rīkoties dažādu apdraudējumu gadījumā, kā pareizi evakuēties no telpām, kā sniegt pirmo palīdzību. Tāpat ar jauniešiem tiks runāts par dzimumlīdztiesību un morāli. Savukārt vidusskolēni tiks izglītoti arī par tādām tēmām kā cilvēku tirdzniecība, prostitūcija un fiktīvās laulības. Iekšlietu ministrija šo sauc par soli pareizā virzienā, norādot, ka tieši ar izglītošanu sākas drošība.

“Mācību iestādes ir tās vietas, kur jau pirmo šo te zināšanu apjomu skolēnam dot par to, kas un kā ir jāreaģē konkrētās situācijās, tā kā mēs uzskatām, ka tas tiešām ir vajadzīgs,” teic Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Sākot šo projektu, tiks mācīti seši tūkstoši skolotāju un jauno saturu izmēģinās 80 skolās. Pakāpeniska cilvēkdrošības ieviešana visās izglītības iestādēs sāksies 2018. gadā. No valsts budžeta nauda gan tam netiks prasīta, jo jauno saturu ieviesīs par Eiropas struktūrfondu naudu.

Foto

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl