Skolēniem no Latvijas lieliski sasniegumi Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē

1 komentārs
Skolēniem no Latvijas lieliski sasniegumi Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē
Evijas Trifanova / LETA

Trešdien, 1. augustā, ar trim bronzas medaļām Rīgā atgriezās Eiropas jauniešu informātikas olimpiādes Latvijas izlase, kuri sīvā konkurencē, sacenšoties ar 80 labākajiem Eiropas valstu informātikas skolēniem, plūca laurus un ieguva trīs bronzas medaļas.

Jaunieši par saviem sasniegumiem ir gandarīti un vienlaikus pārsteigti. Medaļu ieguvēji atzīst, ka par informātiku un programmēšanu interesējušies jau vairākus gadus un to apguvuši brīvajā laikā pašmācības ceļā un ārpusskolas nodarbībās, bet aptuveni trīs mēnešus pirms starptautiskās olimpiādes programmēšanu apguvuši padziļināti.

Matīss Kristiņš
Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēns

Es mācījos apmēram 10 stundas nedēļā. Dažādas tēmas, piemēram, bināro meklēšanu, dinamisko programmēšanu… grafi, koki un vēl daudzas citas.

Druvas vidusskolas skolēns Ansis Gustavs Andersons norāda: “Bija šogad ļoti daudz dinamiskās programmēšanas uzdevumi, tas nozīmē, ka vajag ļoti daudz lielu pieredzi, daudz jārisina tie uzdevumi, lai zinātu tādus. Biju pamatīgi satraukts, pirmo reizi tik lielā tādā biju. Bet bija draudzīga gaisotne.”

Savukārt ceturtais Latvijas izlases pārstāvis, lai arī neieguva medaļu, bijis jaunākais no visiem olimpiādes dalībniekiem. Kopumā tika sadalītas 6 zelta, 13 sudraba un 27 bronzas medaļas. Latvijas skolēni jau iepriekš uzrādījuši izcilus rezultātus starptautiskās programmēšanas un informātikas olimpiādēs, iegūstot arī vispasaules olimpiādes zelta medaļu.

1 komentārs