Skolēniem joprojām trūkst datoru attālinātām mācībām

Pievienot komentāru

Latvijā daudzās ģimenēs trūkst datoru, lai skolēni varētu pilnvērtīgi piedalīties attālinātajās mācībās.

Lai arī lielākie mobilo sakaru operatori nodrošināja skolēniem vairākus tūkstošus dažādu viedierīču, joprojām ir ģimenes, kur skolēniem to nav. Datoru trūkums jūtams teju visā Latvijā. Lielākās problēmas ir ciematos un ģimenēs ar vairākiem bērniem.

Valmieras Pārgaujas sākumskolā pēc skolēnu aptaujas veikšanas izrādījās, ka vairākiem desmitiem bērnu nav iespējas tālmācībām tehnisku iemeslu dēļ.

“Ja ģimenē ir vairāki bērni, tad ar datoru ir grūti, ja trīs vai četri bērniņi un katrs vēl mācās citā klasē,” saka Valmieras Pārgaujas sākumskolas direktors Viktors Litaunieks.

Valmieras Pārgaujas sākumskolēni vēlāk saņēma sešus mobilo sakaru kompāniju dāvinātos tālruņus un divus sagādāja skola. Taču joprojām vairāk nekā 30 bērniem nav nekādu iekārtu, lai mācītos attālināti.

“Es mudinu pasniedzējus un bērnus, lai piesakās jebkurās aktivitātēs, kur ir iespēja tikt pie datora, jo vecāki nevar nopirkt tik daudzus uzreiz,” bilst Litaunieks.

Valmieras Pārgaujas skolas piemērs ir viens no daudziem.

“Ir ģimenes, kur dators ir viens uz visu ģimeni, bet arī vecākiem jāstrādā no mājas šobrīd,” saka “Giveazy.lv” pārstāvis Ritvars Podziņš, kas kopā ar domubiedriem apkopo skolu un skolēnu ģimeņu pieprasījumus pēc datoriem vai citām iekārtām, kas palīdz bērniem uzsākt mācības attālināti.

Ja kādam ir dators, ko var atdot, tad šobrīd ir īstais laiks atrast kādu skolēnu bez datora.

“Uzņēmēji vai kādas privātpersonas, kuram ir šie datori, viņi var palīdzēt tieši šiem cilvēkiem sev tuvumā, lai nav tā sarežģītā nodošana,” norāda “Giveazy.lv” pārstāvis.

“Giveazy.lv” aplikācijā un mājaslapā ir redzams, kur tieši un cik daudz viedierīču vai datoru trūkst, vēl nesen bija vairāk nekā 400 bērnu, kuri gaida datoru. Datoram nav jābūt jaunam, svarīgi, lai tas nodrošina skolēnam iespēju mācīties attālināti.