Skolēniem būs jauns priekšmets datorika – mācīs veidot robotus un programmēt

Komentāri

Būvēt robotus un rakstīt jaunas datorprogrammas – to visu jau jāprot darīt skolēniem, kuri pēc dažiem gadiem sēdīsies universitāšu solos. Vismaz tā ir iecerējusi Izglītības uz zinātnes ministrija, kas no šā gada vairāk nekā 150 skolās visā Latvijā ieviesusi jaunu mācību programmu – datoriku.

Piemēram, Rīgas 22. vidusskolā jauno mācību gadu ar īpašu nepacietību gaida tieši datorklasē. Visu vecumu skolēni tagad sāks apgūt datorprasmes pavisam jaunā līmenī. Šī ir viena no skolām, kurās mācību priekšmetu informātiku tagad ir aizstājusi datorika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar plānu tajā jaunieši vairs neapgūs tikai to, kā rakstīt vai zīmēt, izmantojot datoru. Tagad skolēni mācīsies programmēt, būvēt robotus un izmantot datorus kā tikpat pašsaprotamu darbarīku kā, piemēram, pildspalva.

Foto:

“Mērķis ir iemācīt lietot šo instrumentu, pat nedomājot par pašu instrumentu. Tas ir, piemēram, pildot uzdevumu fizikā, nevis domāt, kura man podziņa tagad ir jāspiež, bet izmantot datoru kā rīku, lai varētu pildīt kaut kādu uzdevumu fizikā,” stāsta Ojārs Krūmiņš, Rīgas 22. vidusskolas direktora vietnieks informātikas jautājumos.

Skolotāja Oksana Novicka atzīst, gatavojoties mācību gadam, viņai nācies apgūt daudz jauna. Kaut viņas pašas pirmā izglītība ir informātikā, visa vasara pagājusi intensīvās studijās, lai jauniešu priekšā neizrādītos nezinoša. Tomēr uz jauno mācību gadu skolotāja raugās ar lielām cerībām – ir teju vai garantēts, ka datorika kļūs par vienu no iecienītākajām mācību stundām.

Skaties video:

Lasi vēl