1 komentārs

Rīgas 41. vidusskolas gaiteņos pulcējas 12. klases skolēni, kuri šodien kārtoja pirmo centralizēto eksāmenu – angļu valodā. Biļetes tika atvērtas slepenībā, aiz direktora kabineta durvīm.

Slepenībā pagāja arī eksāmens, filmēt to nedrīkstēja. Eksāmena pirmā daļa – rakstveida – skolēniem jau aiz muguras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksāmenu rezultātus nereti ietekmē stresa noturība, stāsta angļu valodas skolotāja. Ne vienmēr skolēnu rezultāti atbilst viņu reālajām zināšanām.

”Katru gadu skolēniem ir labākas un labākas zināšanas, tādēļ, ka tagad var mācīties arī internetā. Kad atnācu uz skolu pirms 11 gadiem, runāšanas līmenis bija pavisam citādāks, bet tagad varu apgalvot, ka skolēniem ir ļoti labas angļu valodas zināšanas, lai viņi dzīvē varētu studēt pat ārzemēs,” norāda skolotāja.

Paradoksāli, bet angļu valodas centralizēto eksāmenu rādītāji ir labāki nekā dzimtajā latviešu valodā. Skolas direktors to skaidro, sakot, ka jauniešiem svarīga ir ne tikai eksāmena atzīme, bet arī spēja zināšanas izmantot praksē.

Lai saņemtu vidusskolas atestātu, skolēniem pavisam ir jākārto četri eksāmeni. Trīs no tiem ir obligāti – latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā, bet viens – pēc izvēles.

TOP komentāri

  • Inde
    +4 +4 0

    Inde

    "Paradoksāli, bet angļu valodas centralizēto eksāmenu rādītāji ir labāki nekā dzimtajā latviešu valodā. " -
    Par ko brīnīties??? Jo pateicoties mūsu valdībai, viņu nākotne ir ārzemes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl