Skolēni priecīgi par iespēju satikties klātienes āra nodarbībās

35 komentāri

Latvijā rastais risinājums, kā atjaunot klātienes mācības, ir stundas brīvā dabā. Kamēr citas Covid-19 drošās pašvaldības vēl nesteidz tās rīkot, šādu iespēju piektdien izmantoja Pilsrundāles vidusskola.

Pēc piecu mēnešu attālinātā režīma lielākie bērni satikās klases audzināšanas stundā. Skolēni stāsta, ka ir priecīgi par šādu iespēju, jo pietrūka klasesbiedru un attālinātās mācības ir jau nogurdinājušas.

Klātienes mācību organizēšanai Pilsrundāles vidusskola atvēlējusi visu skolas teritoriju. Stadions sadalīts četrās daļās, katru no sektoriem atvēlot vienu klašu grupai. Mācībām plānots izmantot arī tenisa kortu un pat skolas stāvlaukumu.

Piektdien tāda īsta mācīšanās gan Rundālē vēl nenotika. Skola 5.-12. klašu audzēkņiem deva iespēju vienkārši satikties. Katrs šo iespēju izmanto, kā vēlas – kāds vienkārši priecājas par iespēju parunāt ar sen nesatiktajiem klasesbiedriem vai skolotāju, citi izvēlējušies kopīgi pasportot. Tā kā “drošajās” pašvaldībās atļautas neformālās izglītības nodarbības, skolēni uz īsi brīdi atmiņā atsauca arī tautas deju soļus.

Paši skolēni šādu satikšanās iespēju novērtē, jo attālinātais režīms tos ir jau nogurdinājis.

“Ir tā maiņa situācijai, kurā tu atrodies. Jo, mājās sēžot, viss ir vienmuļi, brīvdienas no darbadienām neatšķiras. Es mācos tajā pašā istabā, kurā guļu, tāpēc ir patīkami, ka ir kaut kas citādāks. Ir kaut kas, ko gaidīt. Manuprāt, ir ļoti lieliski, ka mēs atgriežamies skolā, varam satikties. Atkal varam kopā staigāt, priecāties un skraidīt apkārt,” saka skolniece Alise.

Savukārt Dafne bilst: “Ļoti forši, visi ir tik priecīgi, ir tik daudz ko stāstīt. Vienkārši visi ir ļoti priecīgi… Visi tik ilgi nav redzēti, ka jau gari palikuši.”

Lasi arī – Pēc Lieldienām varētu mīkstināt ierobežojumus izglītībā, bet tirdzniecību atvērt daļēji

Un arī skolotāji atzīst, pēc tik ilga laika savus audzēkņus atpazīt nu jau nemaz nav tik viegli.

Pedagogi neslēpj, arī viņus ir nogurdinājušās attālinātās mācības. Un šāda satikšanās iespēja, viņiem un bērniem ir kā svaigs elpas vilciens.

“Bērni ir noguruši ļoti, ļoti. Kas izārstēs īsi bērnus, man grūti pateikt. Tās varētu būt tikai klātienes mācības. Nogurums ir arī skolotājiem. Tiešām bērni izrunājās. Mums ir audzināšanas stunda, dalīšanās, kā šajā laikā ir gājis. Kaut gan mēs jau tā tiekamies katru piektdienu audzināšanas stundā tiešsaistē, bet tas jau nav tas,” saka Pilsrundāles vidusskolas skolotāja Anna Vasiļevska.

Rundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska tikmēr uzsver, pirms šādu nodarbību organizēšanas, aptaujāti arī vecāki. Katrs piektais norādījis, ka vismaz šobrīd savu atvasi uz skolu vēl nelaidīs.

“Ne tādēļ, ka viņi negribētu vai neatbalstītu, bet, pirmkārt, baidās no Covid-19, no saslimšanas. Otrkārt, bērniem nav ko vilkt mugurā.  Un arī manā klasē neatbrauca daži bērni, kam nav apavu. Jo bērni no jaunā gada dzīvojuši mājās, tie apavi nav nepieciešami. Un vecākiem nav. Un nenāks jau ar īsām biksēm vai ko.”

Skolai šādu mācību režīmu nodrošināt prasa arī daudz savu resursu. Piemēram, lai mazāko klašu bērni nekrustotos ar vecākajiem, skolēnu autobusam viens un tas pats maršruts, jāizbrauc divas reizes. Tāpat skolā atzīst, liels izaicinājums ir atbilstoši laikapstākļi.

35 komentāri