Komentāri

Satraukuma pilna šī diena bijusi vidusskolu absolventiem. Tiek publiskoti centralizēto eksāmenu rezultāti. Lai tos uzzinātu, absolventiem vairs tie nav jāmeklē pie informācijas stenda gaitenī, bet gan internetā.

LNT aptaujātie skolēni šogad par grūtākajiem atzinuši angļu valodas, matemātikas un vēstures eksāmenu. Daļēji tas saskan ar Valsts izglītības satura centra (VISC) apkopojumu par rezultātiem visā valstī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VISC pārstāve Diāna Āboliņa

Mums par pārsteigumu, šogad eksaktajos priekšmetos rezultāti ir labāki, izņemot fiziku, kur ir nedaudz zemāki. Augstāki rezultāti arī ir valodās – krievu, franču, vācu. Bet zemāki rezultāti – angļu valodā, arī latviešu valodā.

Līdz ar rezultātu publicēšanu skolēni, kuri ar vērtējumu nav apmierināti, var iesniegt apelāciju. Visbiežāk apstrīdēti tiek radošo uzdevumu rezultāti. Iepriekšējo gadu pieredze gan liecina, ka apmierināta tiek neliela daļa sūdzību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl