Skolēnam arī vajadzīgs mentors! Divas sievietes izveido Latvijā vēl nebijušu projektu!

1 komentārs
Skolēnam arī vajadzīgs mentors! Divas sievietes izveido Latvijā vēl nebijušu projektu!
LETA

Katram bērnam ir vajadzīgs draugs, kurš iedvesmo, uzklausa un palīdz noticēt sev. Palīdzēt atrast tādu draugu, kurš ar laiku palīdzēs ne tikai mācību procesā, bet arī dos vērtīgus padomus un attīstīs bērna talantus – tas ir Annas Lokometes un Diānas Lapkisas rīkotā projekta LabākKopā mērķis.

Anna un Diāna izveidojušas šo projektu konkursa Labās gribas uzņēmējs ietvaros.

Pašlaik Annas un Diānas projekts jau atrodas pilotposmā, kurš ir startējis Bērnu un jauniešu centrā Ziemeļi. Vēlāk, izvērtējot šī posma rezultātus, būs redzams, kā darbs ar studentiem ir ietekmējis bērnus.

Kā tas viss sākās?

Sākumā par iespēju iesniegt projektu konkursam Labās gribas uzņēmējs Anna un Diāna uzzināja no reklāmas Facebook. Vēlāk, atnākot uz pasākumu klātienē, kurš bija veltīts sociālajai uzņemējdarbībai, Anna un Diāna satikās ar projekta koordinatori, ar kuru aprunājoties, nebija šaubu, ka jāiesniedz pieteikums šim konkursam, viņas stāsta.

Stāstot par izmaiņām, kuras notika projekta izstrādes laikā, Anna un Diāna piezīmē, ka pati koncepcija netika mainīta, bet viņas uzsver, ka tā ir attīstījusies un ieguvusi plašāku redzējumu.

Sākot pilotprojektu bez pirmā finansiālā ieguldījuma, viņas mainīja skatījumu uz projekta finansiālo atbalstu kopumā. Anna un Diāna saprata, ka projektā var iesaistīt vairāk brīvprātīgo un paralēli meklēt finanses tā tālākai virzībai.

Ko uzņēmējas ieguva no projekta?

“No Reach for Change mēs iemācījāmies nepārdzīvot par neveiksmēm, bet visu uztvert kā mācību un jaunas pieredzes gūšanu. Mums bija ļoti interesanti iepazīties ar Reach for Change Zviedrijas pārstāvjiem, no kuriem guvām interesantus ieteikumus un idejas mūsu projekta attīstībai Latvijā. No viņiem mēs uzzinājam, kā iesākt projektu ar brīvprātīgajiem bez bāzes kapitāla,” stāsta Anna un Diāna.

Runājot par mācīšanās procesu un par visu to, ko Annai un Diānai sniedzis projekts, viņas piemin vēl vienu svarīgu lietu – ticību sev un savam projektam, neskatoties ne uz ko. Anna un Diāna ir iedvesmojušās no Āfrikas reģiona sociālo projektu piemēriem. Viņas uzskata, ka, ja ir bijis iespējams attīstīt tik brīnišķīgus un vajadzīgus sociālos projektus bērnu dzīves uzlabošanai Āfrikā, kur apstākļi ir daudz sarežģītāki, viņas noteikti to spēs īstenot, pārvarot visas grūtības!

Skats nākotnē

Uzņēmējas stāsta, ka tagad viņas vēlētos attīstīt projektu LabākKopā, lai tas palīdzētu skolēniem bērnu namos visā Latvijā un ne tikai bērnu namos. “Mēs gribam arī, lai tas kļūtu par interesantu un aizraujošu pieredzi studentiem, lai viņi piedalītos projektā ar prieku. Mēs ceram arī uz atbalsta saņemšanu tuvākajā nākotnē, jo tad varēsim darīt ko vairāk bērnu labā,” stāsta uzņēmējas.

Izvērtējot savu dalību projektā Labās gribas uzņēmējs, Anna un Diāna atzīstas, ka šī dalība sniedza ļoti interesantu un vērtīgu pieredzi. Viņas piebilst: “Ja pat netiekat līdz pusfinālam vai finālam, vienalga gūsiet pieredzi, kontaktus un idejas sava projekta attīstīšanai!”

Jau no 1.maija Reach for Change kopā ar TV3, 3+ un MTG TV Latvia pieņem pieteikumus dalībai jau trešajam Labās Gribas Uzņēmējs konkursam. Pieteikšanās notiks līdz 31. augustam.