Gan latviešu, gan mazākumtautību skolās pietrūkst latviešu valodas skolotāju, brīdina arodbiedrība

10 komentāri
Gan latviešu, gan mazākumtautību skolās pietrūkst latviešu valodas skolotāju, brīdina arodbiedrība
Rīgas 64.vidusskolas atjaunotās sākumskolas telpas. (Zane Bitere / LETA)

Pedagogu arodbiedrība brīdina, ka skolās pietrūkst latviešu valodas skolotāju. Īpaši šī tendence vērojama mazākumtautību skolās. Tas liek jautāt, cik veiksmīga būs nākamajos gados iecerētā pāreja uz mācībām tikai valsts valodā.

Gaidāmo valsts jubileju svin visās Latvijas skolās neatkarīgi no mācību valodas. Tomēr daudzviet bažas sagādā jautājums par nākotni. Tas ir, kā ieviesīs plānoto valodas reformu, ja jau tagad trūkst latviešu valodas skolotāju.

Par to trauksmi ceļ pedagogu arodbiedrība, kura saskaitījusi, ka Rīgā vien ir 40 neaizpildītas latviešu valodas skolotāja vakances. Skolotāju gan trūkstot daudzās jomās – ne tikai latviešu, bet arī citās valodās un arī dabaszinībās.

Irina Advejeva
LATVIJAS IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES DARBINIEKU ARODBIEDRĪBAS EKSPERTE

Šī problēma ir ne tikai krievu skolās, bet arī latviešu skolās, to nevar atdalīt pēc mācību valodas.

Problēmas aktualitāti atzīst arī Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romāns Alijevs. Viņš norāda, ka jauniem skolotājiem motivāciju nākt strādāt atņem ne tikai zemās algas, bet arī zemās kvalitātes mācību materiāli.

Romāns Alijevs
RĪGAS KLASISKĀS ĢIMNĀZIJAS DIREKTORS

Nav realizēts radošas attīstības princips, un līdz ar to nodarbības pēc tādām grāmatām ir garlaicīgas, ja skolotājs neizdomās kaut ko citu. Līdz ar to skolotājam visu laiku ir jāstrādā pie papildu izdales materiāliem, kas, protams, atņem lielu daudzumu laika.

Turklāt latviešu valodas skolotāju trūkst arī skolās ar latviešu mācību valodu.

Andžela Sokolova
MĀRUPES VIDUSSKOLAS DIREKTORA VIETNIECE

Mēs likām sludinājumus portālos un apzvanījām paziņas. Diemžēl pieteicās tikai viens kandidāts, kurš neatbilda prasībām. Un vairāk arī kandidātu nebija.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis bažas noraida. Ja trūkst skolotāju, tas nozīmējot tikai to, ka skolu ir par daudz.

Viņš sola, ka visiem pedagogiem, kuri gatavojoties pārejai uz jauno mācību modeli, vēlēsies uzlabot savas latviešu valodas zināšanas, jau no nākamā gada sākuma būs pieejami īpaši kursi.

TOP komentāri

 • Mārtiņš Balodis
  +2 +2 0

  Mārtiņš Balodis

  Šadurskis pats ir tukšs un redz tikai tukšukšumu sev apkārt. Jo nekas ir viņa vērtība ko viņš spēj dot izglītības attīstībai. Iznīcinot izglītību viņš vairos sev līdzīgos. Un ar tiem kopā dosies Nekur
 • Guna Leisavniece
  +1 +1 0

  Guna Leisavniece

  Vispār jau sen pietrūkst un ne tikai skolotāju bet visas gandris nozares.bet viens otrs pamodisies kad nebus vairs ne viena i nebus no ka naudu slaukt ???
 • Egons Ligeris
  +1 +1 0

  Egons Ligeris

  Te neko citu nevar pateikt kā tikai citēt Krievijas Ārlietu ministru "Дебили блять".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl