Komentāri

Gripas epidēmija Latvijā tika izsludināta otrdien. Slimnīcās nogādāti jau vairāk nekā 130 gripas slimnieku, astoņi cilvēki no šā vīrusa izraisītām komplikācijām pēdējo trīs nedēļu laikā miruši.

Mediķi akcentē, ka īpaši svarīgi gripas periodā ir sekot līdzi savu atvašu pašsajūtai, un, ja ir aizdomas par saslimšanu, nekādā gadījumā bērnus nevajadzētu laist uz skolu. Pretējā gadījumā ir apdraudēta ne vien paša bērna ātra izveseļošanās, bet arī citu skolēnu un skolotāju veselība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimenes ārste Alise Nicmane-Aišpure norāda uz gadījumiem, kad bērnam jāpaliek mājās: “Ja vecāki jūt, ka viņu bērns jūtas slikti – saguris, slims -, ja viņam ir iesnas, klepus, paaugstināta temperatūra, pilnīgi noteikti nav jāved uz skolu. Lai nevestu uz skolu, vienmēr nav jābūt paaugstinātai temperatūrai.”

Ģimenes ārste skaidro, ka slims bērns nevar produktīvi piedalīties mācību darbā. Turklāt saslimšanas gadījumā pirmās dienas paliekot mājās, ir lielākas iespējas ātri izveseļoties: “Ja redzam, ka bērnam ir iesnas, klepus, neliela temperatūra, tad tās pirmās dienas, iespējams, var arī pats ārstēties, bet, ja ir liela temperatūra, kas pēc zālēm nekrītas, ja klepus ir ļoti spēcīgs un kairinošs, tad, protams, jāsazinās ar ārstu.”

Foto

Tikmēr gripas epidēmijai sākušas gatavoties skolas. Piemēram, Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā regulāri tiek veikta dezinfekcija, ar īpašu šķidrumu apstrādājot durvju rokturus un virsmas.

Direktore Ineta Rudzīte akcentē, ka katrā klasē šobrīd ir pa kādam bērnam, kas ir slims un mācībās nepiedalās, tomēr gadās arī pa kādam skolēnam, kurš mācību iestādē ierodas apslimis: “Vecāki sūta slimus bērnus uz skolu divu iemeslu dēļ – viens iemesls, jo neuzskata, ka tas ir nopietni, ka varbūt tā ir saaukstēšanās, otrs iemesls ir kāds nopietns kontroldarbs, uzskatot, ka jānāk un jāmācās.”

Ineta Rudzīte gan akcentē, ka bērnu veselībai skolā tiek pievērsta īpaša uzmanība. Kopš oktobra skolā tiek veikts īpašs monitorings. Gadījumā, ja bērns izskatās slims, personāls cenšas panākt, lai viņš dotos mājās ārstēties. “Jebkurā gadījumā mēs bērnu sūtām pie skolas medmāsas, kura no profesionāļa viedokļa pasaka, vai saslimšana ir īslaicīga. Pamatā tomēr zvanām vecākiem un pārliecinām, ka bērnam jāiet mājās,” viņa saka.

Mediķi atgādina, ka gripas pazīmes ir augsta temperatūra, aizlikts deguns, sauss klepus, sāp galva un acis. Gripas vīruss izplatās pa gaisu. No gripas var pasargāties, bieži mazgājot rokas, vēdinot telpas, kā arī izvairoties no sabiedrisku vietu apmeklēšanas. Ar gripu retāk slimo cilvēki, kas veselīgi ēd un pietiekami atpūšas.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl