Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma tomēr ieviesīs gadu vēlāk

0 Komentāru

Skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma tomēr ieviesīs gadu vēlāk – 2019./2020. mācību gadā, otrdien, 28. novembrī, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Ministrs atgādināja, ka obligātās izglītības sākuma vecums ir pieci gadi, pirmos divus gadus aizvadot bērnudārzā, tādējādi kopumā izglītības sistēmā pavadot 14 gadus un vidējo izglītību pabeidzot ap 19 gadu vecumu.

Mācību gaitu uzsākšana septiņu gadu vecumā esot veca padomju tradīcija, taču līdzšinējie mēģinājumi sākt izglītību ātrāk neesot bijuši veiksmīgi, jo bijuši izrauti no konteksta. Tagad reformas izstrādē ņemta vērā starptautiskā pieredze un virkne pētījumu, un lielā mērā pārmaiņas būšot tikai nosaukuma maiņa, pēdējo gadu bērnudārzā pārdēvējot par pirmo klasi, teica Šadurskis.

Savukārt skolās vide tikšot piemērota sešgadniekiem, kā arī tikšot nodrošināta iespēja bērniem tur palikt līdz vakaram.

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs, “Vienotība”

Mēs domājam par mācību vidi un, protams, ka mēs domājam arī par režīmu. Un nav nevienu mirkli domas, ka sešgadnieks tiks izmests no izglītības iestādes ārā pulksten 12 dienā. Un dari, ko gribi. (..) Es teicu – nav domas to darīt!

Sākotnēji bija doma pārmaiņas sākt jau ar nākamo mācību gadu, taču redzot, cik ilgs ir saskaņošanas periods, ministrija secinājusi, ka jādod vēl viens sagatavošanās gads un pārmaiņas jāsāk no 2019. gada septembra.

0 Komentāru