Skeletona akadēmijas audzēkņiem sākušies pirmie treniņi uz ledus

0 Komentāru

Martina un Tomasa Dukuru ieslidināto ledu iemēģina nākamie Latvijas skeletona medaļnieki un čempioni. Jaundibinātās Skeletona akadēmijas audzēkņiem sākušies pirmie treniņi uz ledus, vēsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Lai kļūtu par skeletona treneru Daiņa Dukura un Ivo Šteinberga audzēkņiem, vasarā uz vairākām atlasēm bija pieteikušies 70 bērni un jaunieši, pārsvarā no Siguldas novada. No viņiem tika izvēlēti desmit labākie, kuriem šobrīd sākušies pirmie treniņi uz ledus. Ar jauniešu spējām pielāgoties ledum Dainis Dukurs ir apmierināts.

”Sasteigt mums nevajag. Soli pa solim, bet daži rezultāti iepriekšējā treniņā priecē. Jau cienījami. Domāju atradīsim laiku, kad pieaicināt Tomasu un Martinu, lai viņiem to parāda praktiski uz ledus, lai zina, cik ātri var skriet,” norāda skeletona treneris Dainis Dukurs.

Jaunieši pirms tam nodarbojās vairākos populārajos sporta veidos – vieglatlētikā, ziemeļu divcīņā, kalnu slēpošanā. Arī 15 gadus vecais Krists. Braukt ar skeletonu viņam ļoti patīk: ”Pirmajās reizēs bija mazliet bail, bet tagad jau ar azartu aiziet. Man pašam patīk adrenalīns un ātrums. Tās visas izjūtas ir ļoti foršas.”

Kad “sausais” treniņš ir beidzies, uz ledus treniņu kā pirmās sāk meitenes. Sākumā, lai sajustu ledu, audzēkņi skrien ar īpašiem apaviem – naglenēm – pa slideno estakādi.

Dārta filmēšanas laikā gaidīja savu pirmo braucienu ar skeletonu, tāpēc pirms tā treneris Šteinbergs viņu ļoti detalizēti instruēja: ”Kad tu brauc un viņš slīd iekšā sienā, nespiedies prom no sienas, jo skeletons būs apkārt un var ietriekties.”

Pirmajā reizē Dārtai viss aizgāja gludi. Protams, gadās arī ne īpaši veiksmīgi braucieni, piemēram, kā gadījies Keitai, bet tas rūda raksturu, viņa saka: ”Tie kritieni tev jāpiedzīvo, jo trasē būs vēl grūtāk, būs jāturas pie paša skeletona. Bet man ļoti patīk, ļoti patīk!”

Visus desmit jauniešus ledus ir akceptējis, uzskata treneris Ivo Šteinbergs: ”Rezultāts rāda, ka ledus viņus ir pieņēmis, ka arī skeletons viņus ir pieņēmis. Mums vēl daudz pie kā strādāt. Tas pirmais solis, tā ieskriešanās jau ir. Tad skatīsimies oktobrī trasē. Tur jau ir cita runa. Tur nav stāsts par spēku, bet tur ir darbs ar sevi psiholoģiski.”

Kaut gan treniņi jau ir sākušies, izmēģināt spēkus skeletonā joprojām var.
0 Komentāru