Skauti un gaidas pulcējas Ložmetējkalnā uz ziemas nometni

Komentāri

Skauti un gaidas, atšķirībā no jaunsardzes, nav tik ļoti militarizēta organizācija. Te vairāk uzsvars tiek likts uz praktisko iemaņu attīstīšanu. Piemēram, kā janvāra sākumā pārnakšņot mežā. Tāpēc uz tradicionālo ziemas nometni pulcējušies Latvijas skauti un gaidas.  

Kopumā uz nometni ir atbraukuši ir 154 organizācijas dalībnieki, stāsta Latvijas Skautu vadītājs Jānis Iklāvs. Tradīcija pulcēties tieši Ložmetējkalnā bijusi vēl Pirmās Brīvvalsts laikā. Taču šis gads ir īpašs – tiek pieminēta 100 gadu jubileja, kopš latviešu strēlnieku pulku izveidošanas.

Skaties galeriju

”Mūsu pirmais skautu vadītājs, Kārlis Gopers, viena no vēstures zīmīgākajām personām, kas reāli iesaistījās un plānoja karadarbību,” atklāj Jānis Iklāvs.

Atrašanās vietās, kur vēlāk izcīnītas Ziemassvētku kaujas, jauniešiem burtiski uz savas ādas ļauj izjust, kādos apstākļos karavīri dzīvojuši. Kādam tā ir pirmā paša gatavotā zupa, no tā kas ir. Kādam nakts teltī.

Skauts Krišjānis Pundurs par pieredzi ziemas nometnē stāsta: ”Vajag bruņoties ar siltām, sausām drēbēm, labu guļammaisu, pa dienu jāgādā malciņa, lai pa nakti būtu silti..”

Tieši tāpēc, paralēli izdzīvošanas skolai pie ugunskura, jauniešiem tiek stāstīti arī vēsturiskie fakti.

Par gribētāju trūkumu nometne Baltais vilks sūdzēties nevar. Tā notiek jau 13 gadu. ”Vienmēr ir interesanti – kā būs šogad! Daudz sniega, vai slapjš sniegs, vai jāslidinās. Līdz ar to, tā interese nezūd un jaunieši ļoti gaida un brauc uz šo pasākumu,” stāsta Latvijas gaidu priekšniece Līga Jagmane.

Skaties video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl