Skauti un gaidas Latvijā svin organizācijas simtgadi

1 komentārs

Apaļu 100 gadu jubileju šogad atzīmē Latvijas skautu organizācija. Nozīmīgā jubileja tika atzīmēta vērienīgā skautu un gaidu nometnē Madonas pusē. 

Ceļu uz Latviju mērojuši arī ārzemju latvieši, – tostarp no ASV un Austrālijas, kur latviskās skautu tradīcijas aizvien tiek turpinātas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nometnē, kas ierīkota Latvijas valsts mežiem piederošajā atpūtas bāzē Ezerniekos, dalībnieki iekārtojās aizvadītajā svētdienā, savukārt sestdien, 12. augstā, nometne noslēdzās. Šī bija lielākā bērnu un jauniešu nometne, kāda Latvijā pēdējā laikā notikusi.

Pirmās skautu vienības Latvijā radās gadu pirms Latvijas valsts dibināšanas, tādēļ šogad nometnes nosaukums ir “Simtgades ugunskurs”.

Pēc okupācijas skautu darbība Latvijā tika likvidēta, bet pēc Atmodas organizācija atdzima. Mūsdienās tās mērķis ir iemācīt jauniešiem rūpēties pašiem par sevi, kā arī iepazīt vienaudžus no citiem Latvijas novadiem.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl