Skaties VIDEO, kā Rīga STARO Valsts svētkos!

Komentāri

Jau no 17. novembravienlaicīgi Rīgas ielās, parkos un svēros tika ieslēgti visi festivāla Staro Rīga gaismas objekti, tādējādi oficiāli atklājot 9. gaismas festivālu. Skaties VIDEO, kā Rīga saposusies svētku noskaņās!

Šogad Gaismas festivālā Staro Rīga 2016 ir 3 programmas:

– pamatprogramma Gaisma ausa, starptautiskā programma, kurā ar saviem darbiem piedalās mākslinieki no Lietuvas, Kanādas, Japānas, Austrālijas, Beļģijas, Spānijas, Vācijas, Portugāles, Baltkrievijas, Francijas un Libānas;

– festivāla apmeklētājiem jau pazīstamā līdzdalības programma Rīgas karnevāls, kurā ar gaismas objektiem pilsētvidē piedalīsies dažādi uzņēmumi, institūcijas un privātuzņēmēji.

– festivāla laikā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti aplūkot arī jaunākos Rīgas vēsturisko ēku fasāžu izgaismojumus.

Kopā festivālā būs apskatāmi 42 gaismas objekti, kas galvenokārt izvietoti Vecrīgā un pilsētas centrālajā daļā.

Staro Rīga šogad īpaši aicina apmeklētājus līdzdarboties gaismas vairošanā, piedāvājot virkni interaktīvu gaismas objektu, kas iedarbināmi vien ar apmeklētāju personīgu līdzdarbošanos. Ar festivāla programmu var iepazīties Staro Rīga mājas lapā – staroriga.lv , savukārt visu festivāla maršrutu varēs ērti izstaigāt, izmantojot Google Maps mobilo aplikāciju, kas arī pieejama www.staroriga.lv mājas lapā – staroriga.lv .

Festivāla laikā apmeklētāji aicināti arī paši veidot savas gaismas instalācijas, ar to fotoattēliem dalīties Instagram, pievienojot mirkļbirkas #STARORIGA2016″ #RIGALV.

Tāpat portālā riga.lv ikviens ir aicināts nobalsot par gaismas objektu, kas viņam paticis visvairāk. STARO.TV skatītāji varēs sekot līdzi balsojumam par populārāko gaismas objektu, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par festivālu.

Festivāls šogad notiek no 17. līdz 20.novembrim. Pēc apmeklētāju ierosinājuma festivāla sākuma laiks šogad būs stundu agrāk – plkst.17:00 un visi objekti būs apskatāmi līdz 23:00.

Šis ir jau devītais gaismas festivāls Staro Rīga.

Foto

Lasi vēl