Izskan viens no valsts simtgades kulminācijas pasākumiem – gaismas uzvedums “Saules mūžs”

97 komentāri

Svētdien, 18. novembrī, plkst.21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanā, kam sekoja gaismas uzvedums “Saules mūžs” – viens no valsts simtgades kulminācijas pasākumiem.

Gaismas šovs bija 18 minūtes garš vizuāli muzikāls stāsts sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai. Uzvedums noslēdzās ar “apliecinājumu Latvijas nākotnei, ticību Latvijas tautai un ikkatram iedzīvotājam.”

Uzveduma radīšanā piedalījies jaundarbu komponists Ēriks Ešenvalds, tā muzikālais vadītājs ir Kristaps Krievkalns, vizuālās koncepcijas dizainere – Austra Hauks, gaismu mākslinieks – Normunds Bļasāns, bet pirotehnikas un gaismas efektu dizainers Kalvis Kalniņš.

Gaismas scenogrāfijā iekļauta gan Daugava starp Akmens un Vanšu tiltiem, gan Gaismas pils, Saules akmens, kā arī Rīgas pils un Vecrīgas panorāma.

Šovs izmaksās 234 999 eiro un 200 000 eiro no tiem piešķīris Latvijas valsts Simtgades birojs, bet atlikušo daļu nodrošina Rīgas dome.

97 komentāri