Skaties.lv testē: Vai Jūrmala šovasar kļuvusi par pamestu “spoku pilsētu”?

16 komentāri
Skaties.lv testē: Vai Jūrmala šovasar kļuvusi par pamestu “spoku pilsētu”?
Foto: Skaties.lv

Internetā izplatīts prokrieviskās biedrības GVD Baltija uzņemts video, kurā Jūrmala attēlota kā izmirusi kūrortpilsēta, kur cilvēkus var sastapt vien retu reizi. Portāls Skaties.lv svētdienas vakarā devās turp, lai skaidrotu – vai tiešām Jūrmala ir kļuvusi pavisam tukša.

Jau ziņojām – biedrība GVD Baltija, kura nonākusi Drošības policijas redzeslokā, ir uzņēmusi dokumentālu īsfilmu par situāciju Jūrmalā krīzes iespaidā pēc konflikta Ukrainā un izrietošajām sankcijām. Filmā biedrības dibinātājs un vadītājs Staņislavs Bukains norāda uz tukšām ielām Jūrmalā, tostarp Jomas ielā, skaidrojot, ka šādi izskatās piektdienas, 19.jūnija, vakars.

Skaties.lv devās uz Jūrmalu 28. jūnija pievakarē, ap plkst. 16.00.

Novērojumi vilcienā

Uz Jūrmalu Skaties.lv devās svētdien ap pulksten četriem pēcpusdienā, kad saules intensitāte pamazām samazinās. Virzienā uz Tukumu vagonos teju visas sēdvietas tiek drīz vien aizņemtas, un, stacijās, ceļā uz Jūrmalu iekāpjot vairāk cilvēku, drīz vien dažiem jāstāv arī kājās. Secinām – pavisam tukšai Jūrmalai nevajadzētu būt. Blakussēdētāji ir kāds krievvalodīgs vīrietis, divas sievietes, kā arī vāciski runājoša ģimenīte. Vāciešu klātbūtne liek domāt, ka uz Jūrmalu dodas arī pa kādam tūristam. “Aizdomas” par to, ka Jūrmala nebūs tukša, apstiprinās, redzot, – liela daļa cilvēku no vilciena izkāpj ārā Bulduros, pēc tam – Dzintaros. Majoru pieturā, kurā kāpj laukā arī Skaties.lv, vagonā paliek vien daži cilvēki.

Slavenā Jomas iela

Dodoties pastaigā pa slaveno Jomas ielu virzienā uz Dzintaru pludmali, secinām, – cilvēku sastrēgumi uz ielas neveidojas, taču par tukšu, kāda tā nofilmēta GVD Baltija video, pilsētu arī nevarētu saukt. Dzirdamās valodas – latviešu, krievu, franču, spāņu, itāļu, vācu un vēl kāda, šķiet, slāvu cilmes mēle. Kafejnīcās ap plkst. 16.30 arī manāma rosība. Pa kādam cilvēkam ir arī pie tirdzniecības kioskiem. Skaties.lv uzrunātā ķiršu, melleņu un zirņu tirgotāja gan atzīst – krievu tūristu ir kļuvis mazāk, un tas viņu apbēdina, jo “ārzemnieki” esot “skopi” un saķerot galvas par viņas noteiktajām cenām (ķiršu trauciņš palielas krūzītes izmērā maksā trīs eiro, melleņu trauciņš – 4,5 eiro).

Spēkrati – “baiki” un Range Rover

Secinām vienu – dārgu auto Dzintaros netrūkst, tāpat ceļa malā novietoti arī jaudīga izskata “baiki” jeb motocikli. Šķērsojot ielu, ceļu mums dod ekscentriska paskata kabriolets, kā arī Range Rover. Atgriežoties vilciena stacijā ap plkst. 19.00, novērojam, – blakus esošajā stāvvietā brīvas tikai dažas vietas.

Pludmale

Ūdens visai auksts un vējiņš jau ap plkst. 17.00 – ļoti atspirdzinošs. Peldē jūras vilnīšos daudz cilvēku nav metušies. Pludmales smiltīs tiek spēlēts volejbols, kafejnīcās manāmi cilvēki, savukārt pludmales krēsli, kas tiek izīrēti par četriem eiro, noslogoti par aptuveni 20%, varam secināt pēc īsas analīzes. Ir diezgan vēss, tomēr pludmale nav tukša.

Vai Jaunā viļņa aiziešana nomērdējusi Jūrmalu? Skaties foto un secini pats!

Skaties video!

TOP komentāri

 • labsa
 • atputnieks
  +12 +12 0

  atputnieks

  Nav, nav nomirusi tā Jūrmala. Cilvēki ir, krievu gan mazāk bet toties ir cita atmosfēra. jāreklamē vairāk skandināviem Jūrmala!!!!
 • Ieva Ieva
  +10 +10 0

  Ieva Ieva

  Man šķiet,ka Jūrmalas iedzīvotaji tikai uzelpo,beidzot Jūrmala atgūst savu iepriekšējo elpu,savu karizmu.Nu nav mums vajadzīgi tie krievi un nav tai Jūrmalai vajadzīgi satrāgumi,kuri tapat netrūkst,lai brauc šodien pafilmē pa dienu,nevis pa nakti.Tas,ka daudzi krodziņi aizklapēti,tas to arī nozīmē,ka tie nepiederēja Latviešiem un parastajam cilvēkam atpūtnieka piem. no Rīgas vai kādas provinces kurš iebrauc par gariem laikiem apskatīties Jūrmalu ir po cik tie krogi ir slēgti,lai ietusētu,paēstu tur vietas un ēstuves pietiks un vēl,man personīgi tā rīšana nav primāra bijusi nekad.TĀ,KA LAI TIE KRIEVI BESIJĀS VIEN TALAAK UN TUSĒ PA SAVIEM SOČIEM TUTURCIJU,TURCIĀ viņu ir daudz un tur viņus arī necieš,jo ir vulgāri,rupji nesavaldīgi!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl