1 komentārs
Skaties FOTO: Rundāles pilī atklātas jaunas zāles un apskatāms unikāls pokāls

Līdz ar pilnīgu restaurāciju nekas nebeidzas – savu 280 gadu jubileju Rundāles pils svin, atklājot trīs jaunas zāles.

Viena no zālēm papildina muzeja pastāvīgo ekspozīciju No gotikas līdz jūgendstilam. Savukārt otra ir veltīta Kurzemes muižnieku fon Bēru dzimtai un iekārtota hercogienes apartamentu daļā. Tāpat arī hercoga apartamentos turpinās Medību kabineta iekārtošana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Klasicismam veltītā jaunatklātā telpa sniedz priekšstatu par šā mākslas virziena izpausmēm Anglijā, Krievijā, Francijā, Vācijā un Latvijā. Latvijā klasicisms ienāca tikai 18. gadsimta beigās un to pārstāvēs Rundāles pils krēsls, terīne un melni glazētu podiņu krāsns ar reljefu vāzes motīvu.

FOTO

Kurzemes muižnieku fon Bēru dzimtai veltītās ekspozīcijas pamatā ir 22 dzimtas portreti un citas dzimtas relikvijas. Vienu no portretiem gleznojis Janis Rozentāls. Ekspozīcijā iekļauts gan ceļojuma saules pulkstenis, gan kristāla pokāls, gan Ēdoles pils atslēga un citi priekšmeti, kā arī apbedīšanas mētelis no Zlēku baznīcas kapenēm.

Medību kabinets atspoguļo hercoga Ernsta Johana un Pētera kaislību uz medībām. Tajā sakopotas mākslinieku gleznas par medību tēmu no muzeja krājuma un dažādi mednieku piederumi. Vienu gadu, sākot no 24. maija, būs skatāms izcils mākslas priekšmets – 60 centimetrus augsts apzeltīts sudraba pokāls ar gravētām medību ainām un mednieku un briežu figūrām.

Reportāžu no Rundāles pils skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

  • dore
    0 0 0

    dore

    VISU CIEŅU LANCMAŅA KUNGAM ,NEBŪTU VIŅA ,NEBŪTU TAS KO TAGAD SKATĀM UN SKATĪSIMIES VĒL ILGI ILGI ..CILVEKS KURA ROKAS IR TĪRAS ,BŪDAMS TIK ATBILDĪGĀ VAALSTS MĒROGA MUZEJĀ PILĪ ..APSVEICAMI ( biju skolniece sensen un braucam ekskursijaa un toreiz remontēja ,un toreiz jauni puisi un meiteas pie griestiem uz stalažam stradaja ,kasīja un krāsoja ..paldies arī viņiem ,)

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl