Skaties, kas notiek filmas par leģendāro Billi uzņemšanas aizkulisēs!

Pievienot komentāru
Skaties, kas notiek filmas par leģendāro Billi uzņemšanas aizkulisēs!
FOTO: Ilze Vēbere ()

Šobrīd notiek filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes filmas Bille uzņemšana. Filmas pirmizrāde gaidāma 2018. gadā, Latvijas simtgades svētkos.

Par pamatu filmai Bille ir Vizmas Belševicas darbs ar tādu pašu nosaukumu, kas ir daļēji autobiogrāfisks romāns un stāsta par bērnību un bērna pasauli 30.gadu Latvijā. Filmas galvenajai varonei ir sapnis izlauzties no nabadzības pasaules un mazvērtības žņaugiem, tas ir Billes personības ceļš pretī izaugsmei. Filma tiks pēc iespējas pietuvināta 30.gadu Latvijas noskaņai un tās filmēšanai tiks izmantotas reālas, romānā aprakstītas vietas Rīgas Grīziņkalnā un Latvijas laukos. Tāpat arī filmēšana notiks oriģinālajā Belševicas bērnības pagalmā Vārnu ielā.

Filmas režisore Ināra Kolmane akcentē, ka šis būs stāsts par visām mazajām Billēm.
Mazās Billes lomu filmā atveido Rūta Kronberga, vecāku lomās ir Elīna Vāne un Artūrs Skrastiņš. Otrā plāna un epizodiskās lomās būs redzami Gundars Āboliņš, Lolita Cauka, Pēteris Liepiņš, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Lilita Ozoliņa, Intars Rešetins, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.
Skatītājiem tā būs redzama uz Latvijas simtgadi.

Foto

Plašāk par filmas Bille uzņemšanu skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00