Skaties FOTO: kā izskatās vairāk nekā 5 miljonus eiro vērtajā cietuma Atkarīgo centrā

Komentāri
Skaties FOTO: kā izskatās vairāk nekā 5 miljonus eiro vērtajā cietuma Atkarīgo centrā
FOTO: Monta Jakovela ()

Olaines cietumā šodien tika atklāts Atkarīgo centrs Olaines. Tas ir uzbūvēts, lai palīdzētu narkotisko un psihotropo vielu atkarīgajām personām.

Šāda iecere radīt apstākļus, lai cilvēki varētu tikt galā ar savām atkarībām, ir aizgūta un vietējiem apstākļiem pielāgota Norvēģijas un Polijas cietumos izmantota metodika. Centrā vienlaikus paredzēts izvietot 200 no vielām atkarīgās ieslodzītās personas.

Kopējais projekta finansējums ir 8 534 418 eiro – 85% no kopējā programmas finansējuma līdzfinansē Norvēģijas finanšu instruments, bet 15% – valsts budžets. Lielākā projekta finansējuma daļa izmantota tieši Atkarīgo centra būvniecībai, proti, 5 382 801 eiro.

Darbinieki ir īpaši mācīti, lai veiksmīgi gan atbalstītu, gan kontrolētu notiesātos. Lai palīdzība būtu veiksmīgāka, ieslodzītajiem būs atbalsta persona no darbinieku vides. Līdz šim cietumos darbs ar atkarīgajiem ieslodzītajiem bija ārkārtīgi problemātisks.
Nodaļas telpās netiks atļauts smēķēt, fizisku aktivitāšu nolūkam uzbūvēta sporta zāle un iekārtota trenažieru telpa. Pirmās ieslodzītās personas centrā paredzēts uzņemt jau šomēnes.

FOTO:

Plašāk par cietuma jauno centru atkarīgajiem TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl