Skaties FOTO: kā izskatās vairāk nekā 5 miljonus eiro vērtajā cietuma Atkarīgo centrā

Komentāri
Skaties FOTO: kā izskatās vairāk nekā 5 miljonus eiro vērtajā cietuma Atkarīgo centrā
FOTO: Monta Jakovela ()

Olaines cietumā šodien tika atklāts Atkarīgo centrs Olaines. Tas ir uzbūvēts, lai palīdzētu narkotisko un psihotropo vielu atkarīgajām personām.

Šāda iecere radīt apstākļus, lai cilvēki varētu tikt galā ar savām atkarībām, ir aizgūta un vietējiem apstākļiem pielāgota Norvēģijas un Polijas cietumos izmantota metodika. Centrā vienlaikus paredzēts izvietot 200 no vielām atkarīgās ieslodzītās personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopējais projekta finansējums ir 8 534 418 eiro – 85% no kopējā programmas finansējuma līdzfinansē Norvēģijas finanšu instruments, bet 15% – valsts budžets. Lielākā projekta finansējuma daļa izmantota tieši Atkarīgo centra būvniecībai, proti, 5 382 801 eiro.

Darbinieki ir īpaši mācīti, lai veiksmīgi gan atbalstītu, gan kontrolētu notiesātos. Lai palīdzība būtu veiksmīgāka, ieslodzītajiem būs atbalsta persona no darbinieku vides. Līdz šim cietumos darbs ar atkarīgajiem ieslodzītajiem bija ārkārtīgi problemātisks.
Nodaļas telpās netiks atļauts smēķēt, fizisku aktivitāšu nolūkam uzbūvēta sporta zāle un iekārtota trenažieru telpa. Pirmās ieslodzītās personas centrā paredzēts uzņemt jau šomēnes.

FOTO:

Plašāk par cietuma jauno centru atkarīgajiem TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl