1 komentārs
Skati kā pasakā: Kalifornijas ziedošās pļavas, kas redzamas pat no kosmosa
Foto: AFP / LETA

Uz Kaliforniju šajās dienās dodas tūkstošiem tūristu. Šoreiz iemesls ir īpaši skaists – tās ir ziedošās pļavas, kuras esot saskatāmas pat no kosmosa.

Šis laiks Kalifornijas kalnos un lejās dēvēts par puķu superziedēšanas laiku. Pļavas ziedi iekrāso plašos laukus un pievilina daudzus tūristus, kuri ieradušies apbrīnot skaisto skatu. Puķu zinātāji šā gada iespaidīgo ziedoni dēvē par īpaši daiļu – ziedi esot padevušies ļoti koši, jo bijusi mitra, tātad augiem labvēlīga ziema. Šogad arī palīdzējis tas, ka lietus bijis bagātīgs, kas veldzējis augsni.

Foto

Jau vairākus gadus Kalifornija cieš no sausuma periodiem, kas kaitē ūdens apgādei, augiem un viennozīmīgi – apkārtējai ainavai. Šoreiz drūmā aina gājusi secen – izaugusī dzeltenā jūra redzama pat vairākus kilometrus virs Zemes. Vislabāk uz labajiem laikapstākļiem reaģējusi dzeltenā magone, kas izstiepusies pāri citām puķēm un gozējas teleskopu redzeslokā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl