Skatē “Gada labākā būve Latvijā 2020” par labāko publisko jaunbūvi atzīst Mežaparka Lielo estrādi

0 Komentāru
Skatē “Gada labākā būve Latvijā 2020” par labāko publisko jaunbūvi atzīst Mežaparka Lielo estrādi
PAULA ČURKSTE, LETA

Skatē “Gada labākā būve Latvijā 2020” par labāko publisko jaunbūvi tika atzīta Mežaparka Lielās estrādes pārbūve, laureātu paziņošanas pasākumā informēja Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) valdes priekšsēdētājs Normunds Grīnbergs.

Apakšnominācijā “Publiska jaunbūve – ražošanas ēka” pirmo vietu ieguva “Lidl” loģistikas centrs Rīgā, Dzelzavas ielā 131. Nominācijā “Dzīvojamā jaunbūve” pirmā vieta piešķirta projekta “Lindenholma” pirmajai kārtai Mārupē, kas ir jauns “premium” klases dzīvojamais kvartāls Rīgas un Mārupes robežvietā starp Kārļa Ulmaņa gatvi, Malduguņu ielu un Daibes ielu.

Pārbūves nominācijā pirmā vieta piešķirta kompānijas “Roche Latvija” biroja ēkas pārbūvei Miera ielā 25, Rīgā.

Nominācijā “Restaurācija” uzvarējusi Dobeles Livonijas ordeņa pils konservācija un pārbūve.

Inženierbūvju nominācijā uzvarēja starptautiskās lidostas “Rīga” 5. perons, kas aizņem 95 000 kvadrātmetru lielu platību lidlauka ziemeļu daļā un ir tieši savienots ar teritoriju, kurā tiks attīstīta lidostas “Rīga” “kravu pilsēta” – aviācijas kravu apkalpošanas un loģistikas centrs.

Nominācijā “Ainava” pirmā vieta piešķirta Smiltenes Vecā parka un Vidusezera hidrotehniskās būves rekonstrukcijai un ezera tīrīšanai.

Nominācijā “Koka būve” pirmā vieta piešķirta starptautiskajai koledžai ar dienesta viesnīcu Piņķos.

Nominācijā “BIM objekts” uzvarējusi dzīvojamā kvartāla “Merks Viesturdārzs” otrās kārtas ēka Rīgā, kas ir jaunākais būvkompānijas “Merks” attīstītais dzīvojamais projekts, kurā Klusajā centrā paredzēts uzcelt trīs ēkas ar aptuveni 350 dzīvokļiem.

Kopumā skatei “Gada labākā būve Latvijā 2020” tika pieteikti aptuveni 90 objekti, bet finālam šogad bija izvirzīti 48 objekti.

Skati rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 15 būvniecības nozares nevalstiskajām organizācijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti un nozares žurnālu “Būvinženieris”.

0 Komentāru