Skarba un skumja statistika – Latvijā piecos mēnešos uz dzelzceļa gājuši bojā 8 cilvēki; vaino arī viedtālruņus

5 komentāri

Šogad uz dzelzceļa sliedēm dzīvības zaudējuši astoņi cilvēki, pērn kopējā bilance bijusi vēl asiņaināka.

Latvijas Universitātes psihologa pētījumā secināts, ka iedzīvotāji ļoti labi apzinās, ka aizraušanās ar viedtālruņa lietošanu pie dzelzceļa var beigties bēdīgi, bet paši ikdienā šo faktu neņem vērā. Pārņemti ar videozvanu iespējām, “čatiem” un sociālajiem tīkliem, jaunieši ikdienu pavada teju neatraujot skatienu no mobilajām ierīcēm. Pie dzelzceļa tas var beigties ļoti bēdīgi.

Šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa notikuši 10 negadījumi, kuros traumēti 11 cilvēki, astoņi no tiem gājuši bojā. Pērn reģistrēti 28 negadījumi, cietuši 28 cilvēki, 24 miruši.

Latvijas Universitātes psihologs Ivars Austers veicis pētījumu par cilvēku uzvedību pie dzelzceļa. Riskanti ir šķērsot dzelzceļu un vienlaikus izmantot telefonu saziņai vai izklaidei – to atzīst 93% aptaujāto, tikpat liels skaits piekrīt, ka bīstami ir arī sliežu tuvumā klausīties austiņās mūziku, 86% aptaujāto uzskata, ka bīstami ir arī runāt pa telefonu. Aptaujātie gan nenoliedz, ka sliežu tuvumā grēko arī paši, apzinoties, ka tas nebūt nav labi.

Savukārt 40% aptaujāto paši kādreiz ir nokļuvuši riskantā situācijā, lietojot mobilos un nepamanot apdraudējumu, piemēram, šķērsli un citus satiksmes dalībniekus.

TOP komentāri

 • Anna Kovaļevska
  +1 +1 0

  Anna Kovaļevska

  Paši cilvēki vien ir vainīgi. Neskatās. Skrien pāri, kad vilciens jau bez maz vai blakus. Austiņas, telefoni, neko neredzu un nedzirdu. Bēdīgi. :(
 • Daiga Siliņa
  +1 +1 0

  Daiga Siliņa

  Tur neviens nav jāvaino, vienkārši zeme attīrās no sārņiem.. tāpat kā tas ir pokemonus ķerot,ja cilvēkam ir atkarībā,tad to neizārstēta, tāpēc vieglāk ja nav tāda cilvēka!
 • Matiss Celmins
  +1 +1 0

  Matiss Celmins

  Piekrītu..bet kad nebija viedtālruņi, dzīve bija savādāka, saule spožāka, zāle zaļāka..tagad viss TIKAI caur tām sūda ekrānierīcēm iet..tas cilvēku ierauj tehnoloģiju atkarībā nemanot..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl