Skarba un skumja statistika – Latvijā piecos mēnešos uz dzelzceļa gājuši bojā 8 cilvēki; vaino arī viedtālruņus

5 komentāri
Skarba un skumja statistika – Latvijā piecos mēnešos uz dzelzceļa gājuši bojā 8 cilvēki; vaino arī viedtālruņus
Egons Ansbergs / f64

Šogad uz dzelzceļa sliedēm dzīvības zaudējuši astoņi cilvēki, pērn kopējā bilance bijusi vēl asiņaināka.

Latvijas Universitātes psihologa pētījumā secināts, ka iedzīvotāji ļoti labi apzinās, ka aizraušanās ar viedtālruņa lietošanu pie dzelzceļa var beigties bēdīgi, bet paši ikdienā šo faktu neņem vērā. Pārņemti ar videozvanu iespējām, “čatiem” un sociālajiem tīkliem, jaunieši ikdienu pavada teju neatraujot skatienu no mobilajām ierīcēm. Pie dzelzceļa tas var beigties ļoti bēdīgi.

Šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa notikuši 10 negadījumi, kuros traumēti 11 cilvēki, astoņi no tiem gājuši bojā. Pērn reģistrēti 28 negadījumi, cietuši 28 cilvēki, 24 miruši.

Latvijas Universitātes psihologs Ivars Austers veicis pētījumu par cilvēku uzvedību pie dzelzceļa. Riskanti ir šķērsot dzelzceļu un vienlaikus izmantot telefonu saziņai vai izklaidei – to atzīst 93% aptaujāto, tikpat liels skaits piekrīt, ka bīstami ir arī sliežu tuvumā klausīties austiņās mūziku, 86% aptaujāto uzskata, ka bīstami ir arī runāt pa telefonu. Aptaujātie gan nenoliedz, ka sliežu tuvumā grēko arī paši, apzinoties, ka tas nebūt nav labi.

Savukārt 40% aptaujāto paši kādreiz ir nokļuvuši riskantā situācijā, lietojot mobilos un nepamanot apdraudējumu, piemēram, šķērsli un citus satiksmes dalībniekus.

5 komentāri