Skandāls Infektoloģijas centrā, kur tika izlikts paziņojums visus obligāti stacionēt; amatu pamet Ekšteina

4 komentāri
Skandāls Infektoloģijas centrā, kur tika izlikts paziņojums visus obligāti stacionēt; amatu pamet Ekšteina
Valsts aģentūras "Latvijas Infektoloģijas centrs" plāksne. (Edijs Pālens / LETA)

Jau ziņojām par skandālu Infektoloģijas centrā – atklātībā nāca rīkojums ievietot stacionārā visus, kas nonākuši uzņemšanas nodaļā, jo stacionārā esot pārāk maz pacientu. Pēc šīs informācijas publiskošanas amatu nācies pamest Infektoloģijas centra Uzņemšanas nodaļas vadītājai – pēc Baibas Rozentāles aicinājuma daktere Ekšteina uzrakstījusi atlūgumu.

Izlikto paziņojumu pagājušajā nedēļā gan Infektoloģijas centra vadītāja Baiba Rozentāle, gan Uzņemšanas nodaļas vadītāja Ilze Ekšteina raksturoja gan kā pārpratumu, gan kā provokāciju, gan kā tikai iekšējam lokam saprotamu ironiju. Taču šonedēļ izrādījies, ka pārpratums Ekšteinai maksājis amatu.

Skandālu izraisīja internetā izplatīta fotogrāfija ar Infektoloģijas centrā izkārtu paziņojumu. Tajā teikts, ka visi pacienti jāstacionē, jo stacionārā ir pārāk zema noslodze. Aicinājumu galvenās ārstes Baibas Rozentāles vārdā izlika daktere Ekšteina. Vēlāk abas taisnojās, ka tas ir pārpratums, taču tagad “Latvijas Avīze” vēsta, ka Ekšteinai tomēr ir palūgts no darba aiziet un ārste Rozentāles aicinājumu ir izpildījusi.

Abas mediķes šonedēļ ir atvaļinājumā – Ekšteina no komentāriem atteicās, bet Rozentāle dienas laikā nebija sazvanāma.

Infektoloģijas centrs ietilpst Austrumu slimnīcā – tās vadītāja apstiprina, ka Ekšteina atlūgumu uzrakstījusi.

Egita Pole
RAKUS VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJAS P.I.

Šo atlūgumu nepieņēmu, mēs ar dakteri pārrunājām situāciju. Mums ir vajadzīgi labi speciālisti. Daktere šobrīd izrakstīja atvaļinājumu, lai nedaudz atpūstos. Pēc atgriešanās turpinās darbu Austrumu slimnīcā citā stacionārā.

Visticamāk, Ekšteina darbu turpinās Gaiļezera slimnīcā, kur strādās pie infekciju kontroles.

Pole notikušo raksturo kā nelāgas komunikācijas dēļ radušos pārpratumu. Mākslīga pacientu stacionēšana slimnīcā nenotiek, taču skandāls metis nepelnītu ēnu uz Austrumu slimnīcu. Gan slimnīca, gan Veselības ministrija no Infektoloģijas centra pieprasījusi paskaidrojumu, kas tuvākajās dienās arī būtu jāsniedz.

4 komentāri