Skandāls! AAE vēstniecei lidostā “Rīga” liek noģērbt tradicionālo apģērbu; AAE iesniedz notu Latvijai

6 komentāri
Skandāls! AAE vēstniecei lidostā “Rīga” liek noģērbt tradicionālo apģērbu; AAE iesniedz notu Latvijai
LETA

Apvienoto Arābu Emirāti (AAE) iesnieguši Latvijai notu par nepatīkamu incidentu lidostā “Rīga”. Jaunieceltajai vēstniecei Hananai Halfanai Obaida Ali al Madhanai lidostas drošības dienesta darbinieki likuši noģērbt tradicionālo islāma apģērbu un galvassegu, ignorējot sievietes lūgumu to darīt sievietes klātbūtnē un nost no citu ļaužu acīm, ziņo nra.lv.

Šis incidents noticis brīdī, kad AAE nolēmuši ar Latviju veidot ciešākas attiecības. “Kad vēstniece ieradusies Latvijā, viņai pieprasīts novilkt musulmaņu tradicionālo tērpu un arī galvassegu – hidžābu. Viņas Ekselence norādījusi, ka to izdarīs tikai sievietes klātbūtnē un nost no svešu ļaužu acīm. Taču tādu iespēju lidosta “Rīga” nepiedāvāja. Tā vietā no darbinieku puses esot sekojusi aizskaroša vārdu apmaiņa,” vēsta medijs.

Ārlietu ministrijai Latvijas vārdā nāksies AAE skaidrot šo gadījumu, jo no AAE ir saņemta nota. Ministrijas pārstāve Vita Dobele esot apliecinājusi, ka pašlaik, sazinoties ar lidostu, tiek skaidroti lietas apstākļi.

Hanana Halfana Obaida Ali al Madhani ir pirmā rezidējošā AAE vēstniece Latvijā. Sākotnēji darbs noritēs pagaidu telpās, bet pēc tam tiks atvērta arī vēstniecība.

Plašāk šo gadījumu skaidros LNT Ziņas! Seko līdzi!

6 komentāri