Skandāla ēnā valdība akceptē ilgi saskaņoto maksātnespējas jomas reformu plānu

1 komentārs
Skandāla ēnā valdība akceptē ilgi saskaņoto maksātnespējas jomas reformu plānu

Pēc vairāku mēnešu saskaņošanas valdība beidzot pieņēmusi sen solītās maksātnespējas jomas pamatnostādnes, kas nākamo četru gadu laikā sola līdz nepazīšanai reformēt vienu no visvairāk kritizētājām jomām Latvijā. Par to, ka likmes ir visai augstas, liecina arī kāds pret tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču vērsts izdevums, kas dienas gaismu ieraudzīja tieši lēmuma pieņemšanas laikā un kura anonīmos izdevējus Nacionālās apvienības politiķis apņemies sūdzēt tiesā.

Par maksātnespējas procesu Latviju kritizē gan pašmāju uzņēmēji, gan ārvalstu investori un politiķi. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs pārliecināts, ka, īstenojot maksātnespējas jomas pamatnostādņu uzdevumus, kritika pieklusīs. Izmaiņas būs ne tikai likumos. Gan pilnībā reformētajai maksātnespējas administrācijai, gan policijai palielinās finansējumu.

No nākamā gada valsts savā kontrolē pārņems administratoru sertifikāciju, kas vienlaikus būs jauna eksaminācija. Savukārt no 2018. gada kreditori varēs izvēlēties administratoru, turklāt ne vien no sertificēto administratoru, bet arī zvērinātu revidentu vidus. Lai arī investori pārmaiņas atbalsta, viņi tām noticēs vien tad, kad uzlabojumus realizēs dzīvē.

Rasnačs gan brīdina, ka maksātnespējas jomas pārkārtošanas laikā saskaras ar sīvu iesaistīto cilvēku pretestību. Par to liecina pret Rasnaču vērstā, lielā tirāžā izplatītā brošūra “Losis”.

Rasnačs neapstiprina neoficiāli izskanējušo informāciju, ka laikrakstu atmaksā ietekmīgais administrators Māris Sprūds, bet organizē – publicists Lato Lapsa. Zīmīgi, ka iepriekš Sprūds tika minēts kā viens no galvenajiem Rasnača pārstāvētās Nacionālās apvienības atbalstītajiem. Arī viņa tēvs šovasar ziedoja naudu partijai. Ziedojums gan netika pieņemts.

Video

1 komentārs