Skaļi “izbazūnētais” alus “divlitreņu” aizliegums atcelts vismaz uz pāris gadiem!

1 komentārs

Ar lielu troksni izbazūnētais divlitrīgo alus pudeļu aizliegums iestrēdzis Saeimas gaiteņos. Lai gan sākotnēji bija iecerēts alu lielajās pudelēs liegt pārdot no šā gada, tagad jau tiek runāts par termiņu pārbīdīšanu uz 2020. gadu. Tikmēr alus tirgotāji nesnauž – veikalos atrodamas pudeles, kurām tilpums samazināts no diviem, līdz 1,8 litriem, lai formāli iekļautos ierobežojuma rāmjos, kas kļūst arvien vaļīgāki.

Ziņas par “divlitreņu” aizliegumu klīda jau pērn, un ražotājiem bija gana ilgs laiks sagatavoties. Tādēļ nav nekāds brīnums, ka divu litru pudeļu vietā tiek piedāvāts stiprinātais alus 1,8 litru tilpumā.

Dažām “divlitrenēm” – tieši otrādāk – pat papildus pievienoti ”bezmaksas” 300 grami reibinošās dziras, padarot pudeles vēl lielākas un aicinot pircējus pirkt, kamēr ir šāda iespēja.

Pie veikala sastaptie pircēji TV3 Ziņām atzinīgi vērtē ideju par “divlitreņu” apkarošanu. Dažus pat personiski skārusi tuvinieku atkarība no stiprā alus.

“Ja būtu mana teikšana, aizliegtu. Mans znots dzer katru dienu divlitrīgās pudeles! Esmu ļoti neapmierināta. Ļoti! Viņš jau neko, bet tas novedīs pie alkoholisma,” stāsta kāda sieviete.

Par stiprinātā alus bīstamību brīdina narkologs Jānis Strazdiņš. Viņa pacientu lokā ir daudz dzērāju, kas savu dzīvi faktiski norakstījuši lētās, brūnās dziras dēļ.

Tai pudelei puse litra ir degvīna – pēc koncentrācijas. Ja mūsu klients šādu izdzer, viņš ir piedzēries. Brīva diena, viņš vairs nav strādātājs, bet gulētājs. Tā ir ļoti nopietna problēma, viņš norāda.

Alus “divlitreņu” jautājums daudzkārt skatīts Saeimas Tautsaimniecības komisijā, un jaunumi varētu būt nākamnedēļ.

Likumprojekts jāskata vēl trešajā lasījumā, nākamnedēļ paredzēta Saeimas komisijas sēde. Jāsaka, šis likumprojekts ir saskaņots ar Eiropas Komisiju, jo ierobežojumi attiecas arī uz ievestiem produktiem

Sākotnēji iecerēts bija lielās alus pudeles aizliegt no 2017. gada 1. septembra, tad 2018. gada, tagadējā versijā – no 2020. gada. Likuma izmaiņas, kas paredz aizliegt tirgot alu lielajās plastmasas pudelēs, varētu stāties spēkā 2020. gada 1. septembrī.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl