Pēc skaistumkopšanas pakalpojumu saņemšanas veidojas rindas

Pievienot komentāru

Pēc divu mēnešu dīkstāves pirmdien, 1. martā, darbu varēs atsākt frizieri, manikīri un pedikīri, kā arī podologi, kas ir gandarīti par iespēju atgriezties darbā un pēc kuru pakalpojumiem veidojas arī rindas, tomēr skeptiski raugās uz atļauju darboties ilgtermiņā, vēsta TV3 Ziņas.

Skaistumkopšanas salonu īpašnieki slauka putekļus, kas sakrājušies divu mēnešu dīkstāves laikā un cenšas paspēt ieviest visus nepieciešamos drošības pasākumus, lai pirmdien varētu vērt durvis klientiem.

“Termometrs ir nopirkts, dezinfekcijas līdzekļus nopirku šorīt, vairāk par tām aizsargbarjerām tas mani uztrauc. Nezinu, vai mēs paspēsim līdz pirmdienai visu izdarīt – atvērties, bet nu mēģināšu to visu izdarīt,” saka frizieris, skaistumkopšanas salona ”Artbric Studio” īpašnieks Artūrs Bricis.

Artūra skaistumkopšanas salona platība ir 63 kvadrātmetri. Lai ievērotu visas nepieciešamās drošības prasības, tostarp nepieciešamību nodrošināt vienam klientam 25 kvadrātmetru platību, darbu varēs atsākt tikai divi salona frizieri un manikīre. Cilvēku interese par  pakalpojumiem ir lielāka, nekā uzņēmēji vienlaikus var uzņemt pēc noteiktajiem drošības pasākumiem.

“Tas vairs nav pieraksts, tas ir pilnīgs bardaks. Mēģināsim pieņemt visus, strādāsim pa naktīm, darba laiks vairs nav kā darba laiks, vienkārši, cik vien var pastrādāt,” norāda Bricis.

Lai gan ziņa par darba atsākšanu pakalpojumu sniedzējus ir iepriecinājusi, joprojām ir daudz neskaidrību.

Skaistumkopšanas salona “BB Binnija” īpašniece Binnija Ārberga

“Regulas vēl nav gatavas, un tās nav publicējamas. Tas nozīmē, ka vēl paies laiks, kamēr tas tiks izstrādāts un izsludināts. Es ļoti ceru, ka tas nenotiks svētdienas vakarā un netiks izdomāta kaut kāda pārpasaulīga lieta saistībā ar mūsu atvēršanu, jo mums pirmdien astoņos ir pirmie viesi. Telefons zvanīja nepārtraukti, un cilvēki sajūsmas saucieniem gavilēja, es nepārspīlēju, teica, ka nākšot ar šampaniešiem un tortēm, es teicu tortes – nekādā ziņā.”

Arī Binnijas skaistumkopšanas salona kvadratūra ļauj vienlaikus strādāt diviem meistariem. Sagādāts arī viss nepieciešamais epidemioloģisko drošības prasību ievērošanai. Darbs tikšot organizēts maiņās – tā, lai neviens no darbiniekiem nepaliek bez darba. Tiesa, uzņēmēji ar lielu piesardzību raugās nākotnē.

“Es ļoti ceru, ka šis nav burkāns ēzelim, ka mēs 1. martā varēsim sākt strādāt un 3. martā, piemēram, pasaka, ka nē, nevaram. Mūsu salons un, es zinu, ka daudzi kolēģi, sadarbības partneri, ļoti augsti vērtē un izpilda visus nosacījumus. Mums ir jāaizdomājas un jāatceras, – ja tiek aizvērtas durvis, atradīs ceļu iekāpt pa logu,” saka skaistumkopšanas salona “BB Binnija” īpašniece.

Arī Artūrs bažīgi raugās uz to. “Es esmu veicis ieguldījumus, uzlicis aizsargbarjeras, ieguldījis savu naudu, tad paiet nedēļa vai divas, un mēs atkal aizslēdzam ciet. Kas man šo visu atmaksās?” viņš pauž bažas.

Ir gan arī tādi skaistumkopšanas saloni, kuri, kritiski izvērtējot savas iespējas ievērot drošības pasākumus, nolēmuši durvis klientiem tomēr nevērt līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Skaistumkopšanas salona ”Maija” valdes locekle Anna Juhimuka

“Jāuztaisa tai profilakse – tā maksā no 600 līdz 1200 eiro, labi, sagaidīsim bērnu pabalstus, ieguldīsim naudu savā uzņēmumā. Platība vienalga, vai tev ir trīs vai 49 kvadrātmetri, tu vari pieņemt vienu klientu, var strādāt viens meistars. No janvāra valsts atbalsta uzņēmējus, mēs esam saņēmuši grantu, mums ir minimāli pabalsti, bet mums nav zaudējumi, tad patlaban, tiešām godīgi ievērojot visu, mums ir vieglāk pieņemt to, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām paliksim slēgti.”

Valsts policija no pirmdienas uzraudzīs ierobežojumu ievērošanu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietās. Par  noteikto normu pārkāpumiem var piemērot naudas sodu līdz 5000 eiro.

Lasi vēl: