Skaisti! Dabas muzejā apkopoti vairāk nekā 20 mežacūku dzīves mirkļi

0 Komentāru
Skaisti! Dabas muzejā apkopoti vairāk nekā 20 mežacūku dzīves mirkļi
LETA

Lai parādītu, ka mežacūkas, neņemot vērā slikto publicitāti saistībā ar Āfrikas cūku mēri un nelūgtu viesošanos galvaspilsētas ielās, tomēr ir cienījami dzīvnieki, kura izplatība Latvijā strauji mazinās, tām par godu Dabas muzejā atklāta fotoizstāde.

Dabas muzejā skatāmajā izstādē apkopoti vairāk nekā 20 Latvijā un Igaunijā dzīvojošo mežacūku dzīves mirkļi. Fotogrāfijās var apskatīt, kā izskatās paši dzīvnieki un to mazuļi, kā arī to migas, pēdas, iemītās takas un dažādās izdarības.

Rīdziniekos interesi varētu rosināt video, kurā redzams, kā galvaspilsētā sirojošās mežacūkas tika pārvietotas uz jaunām mājām Pierīgas mežos. Pārvešanā iesaistītie mednieki gan klāsta, ka jaunajā vidē cūkas jūtas itin labi.

Foto:

Mednieks Kaspars Šuikovskis:

Dzīvnieks jau ir plastisks, kas var pielāgoties jebkuriem apstākļiem. Mežacūkas, kas ir vairākās paaudzēs dzīvojušas pilsētās, jāpaiet laikam, lai varētu piemēroties tīriem dabas apstākļiem.

Jāatgādina, ka šiem dzīvniekiem pēdējā laikā pievērsta liela uzmanība, bet ne labākajā nozīmē – meža zvēri bieži pieminēti saistībā ar Āfrikas cūku mēri, savukārt vairākas mežacūkas kļuva par neaicinātiem viesiem galvaspilsētā.

Āfrikas cūku mēra dēļ mežacūku izplatība ir stipri apdraudēta. Ja pirms diviem gadiem to skaits sasniedza vairāk nekā 70 tūkstošus, tagad Latvijas mežos rosās 50 tūkstoši suķu.

Video:

0 Komentāru