Skaisti! Dabas muzejā apkopoti vairāk nekā 20 mežacūku dzīves mirkļi

Komentāri

Lai parādītu, ka mežacūkas, neņemot vērā slikto publicitāti saistībā ar Āfrikas cūku mēri un nelūgtu viesošanos galvaspilsētas ielās, tomēr ir cienījami dzīvnieki, kura izplatība Latvijā strauji mazinās, tām par godu Dabas muzejā atklāta fotoizstāde.

Dabas muzejā skatāmajā izstādē apkopoti vairāk nekā 20 Latvijā un Igaunijā dzīvojošo mežacūku dzīves mirkļi. Fotogrāfijās var apskatīt, kā izskatās paši dzīvnieki un to mazuļi, kā arī to migas, pēdas, iemītās takas un dažādās izdarības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīdziniekos interesi varētu rosināt video, kurā redzams, kā galvaspilsētā sirojošās mežacūkas tika pārvietotas uz jaunām mājām Pierīgas mežos. Pārvešanā iesaistītie mednieki gan klāsta, ka jaunajā vidē cūkas jūtas itin labi.

Foto:

Mednieks Kaspars Šuikovskis:

Dzīvnieks jau ir plastisks, kas var pielāgoties jebkuriem apstākļiem. Mežacūkas, kas ir vairākās paaudzēs dzīvojušas pilsētās, jāpaiet laikam, lai varētu piemēroties tīriem dabas apstākļiem.

Jāatgādina, ka šiem dzīvniekiem pēdējā laikā pievērsta liela uzmanība, bet ne labākajā nozīmē – meža zvēri bieži pieminēti saistībā ar Āfrikas cūku mēri, savukārt vairākas mežacūkas kļuva par neaicinātiem viesiem galvaspilsētā.

Āfrikas cūku mēra dēļ mežacūku izplatība ir stipri apdraudēta. Ja pirms diviem gadiem to skaits sasniedza vairāk nekā 70 tūkstošus, tagad Latvijas mežos rosās 50 tūkstoši suķu.

Video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl