Skaistas sākumskola: Skola, kur mācās astoņi bērni

2 komentāri

Krāslavas novada Skaistas sākumskola, visticamāk, ir mazākā skola Latvijā – tajā mācās tikai astoņi bērni.

Tik neliela mācību iestāde saglabāta, lai bērniem, dodoties uz citu mācību iestādi, nebūtu jāmostas nesamērīgi agri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaista ir neliela apdzīvota vieta, kurā šobrīd ciema galvenās iestādes ir pagasta pārvalde, feldšera punkts, sākumskola un pirmsskolas izglītības iestāde – abas divas apvienotas vienā ēkā. Agrākā skolas ēka jau sen stāv tukša, un sarūkošā skolēnu skaita dēļ pamatskola pārcelta uz bērnudārza telpām un pērn pārveidota par sākumskolu, kurā šobrīd mācās vien astoņi bērni. Divi bērni mācās pirmajā klasē un seši – trešajā, turklāt lielākoties mācības abām klasēm notiek kopā.

Skolotāja Marija atzīst, ka strādāt apvienotajā klasē ir sarežģītāk, tomēr, tā kā bērnu kopējais skaits ir mazs, tas nav neiespējami.

Skaties foto no Skaistas!

Skola pagastam ir vajadzīga gan kā darbavieta abām skolā strādājošajām skolotājām, gan pašiem bērniem. Lai gan no Skaistas līdz Krāslavai, novada centram, ir 16 kilometri, lai tiktu uz Krāslavu, bērni būtu spiesti ļoti agri celties, lai paspētu uz skolas autobusu.

Vai skola pastāvēs arī nākamajā mācību gadā, to novadā gan nezina. Katru gadu jautājums par mazo lauku skolu pastāvēšanu tiek skatīts no jauna, un skolas vadība pie tā jau ir pieraduši.

Tādā skolā par slēgšanas iemeslu var kļūt pat viena ģimene, kura ar bērniem pārceļas citur.

Krāslavas novadā šogad jau nolemts slēgt Aulejas pamatskolu, jo tur, pat mēģinot saglabāt vien pirmās sākumskolas klases, skolēnu skaits bijis pārāk niecīgs.

Skaties video un uzzini vairāk!

>

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl