2 komentāri

Ārpus Latvijas dažādās pasaules valstīs dzīvo, mācās un strādā aptuveni 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Latvijas vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanītis. 

Vienlaikus Sjanītis akcentē, ka šobrīd Latvijas diaspora ir tik liela, kā vēl nekad agrāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Diaspora mums ir tik liela, kā nekad agrāk vēsturē. Tā ir arī ļoti dažāda. Par to pārliecinos savā ikdienas darbā, tiekoties ar dažādām diasporas organizācijām dažādākajos kontinentos. Protams, lielākā diasporas valsts ir Lielbritānija, – mēs rēķinām, ka tur dzīvo līdz 100 000 Latvijas pilsoņu. Pašlaik latvieši dzīvo vairāk nekā 120 pasaules valstīs. Tas ir liels darba lauks gan Ārlietu ministrijai, gan visai mūsu valdībai,” skaidro Sjanītis.

Vienlaikus Sjanītis skaidro, ka Latvijas diasporu ārvalstīs neveido tikai Latvijas pilsoņi, bet arī cilvēki, kurus ar Latviju saista dzimtas saknes. Galvenais uzdevums saistībā darbam ar diasporas jautājumiem esot palīdzēt saglabāt latvietību.

TOP komentāri

  • Matemātika
    +2 +2 0

    Matemātika

    Lasīju, ka katrs cilvēks, nodokļos un citās savas darbībās, dzīves laikā "atnes" valstij vairāk kā 300 ooo eiro. Iznāk, Siles Vepru un "demokrātijas" vārdā Latvija, kā valsts ir zaudējusi vismaz (370 000 x 300 000) eiro. Palīdziet man sarēķināt - man galvā kaut kā nelien, ka Latvija ir zaudējusi - 111 000 000 000 eiro !!! Kā teica padomijas laikos - Paldies dārgajai partijai (tagad partijām), par mūsu gaišo nākotni !
  • Jantariks un Co

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl