Sjanītis: Latvijas diaspora tik liela, kā vēl nekad agrāk; pašlaik latvieši dzīvo vairāk nekā 120 pasaules valstīs

2 komentāri

Ārpus Latvijas dažādās pasaules valstīs dzīvo, mācās un strādā aptuveni 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Latvijas vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanītis. 

Vienlaikus Sjanītis akcentē, ka šobrīd Latvijas diaspora ir tik liela, kā vēl nekad agrāk.

“Diaspora mums ir tik liela, kā nekad agrāk vēsturē. Tā ir arī ļoti dažāda. Par to pārliecinos savā ikdienas darbā, tiekoties ar dažādām diasporas organizācijām dažādākajos kontinentos. Protams, lielākā diasporas valsts ir Lielbritānija, – mēs rēķinām, ka tur dzīvo līdz 100 000 Latvijas pilsoņu. Pašlaik latvieši dzīvo vairāk nekā 120 pasaules valstīs. Tas ir liels darba lauks gan Ārlietu ministrijai, gan visai mūsu valdībai,” skaidro Sjanītis.

Vienlaikus Sjanītis skaidro, ka Latvijas diasporu ārvalstīs neveido tikai Latvijas pilsoņi, bet arī cilvēki, kurus ar Latviju saista dzimtas saknes. Galvenais uzdevums saistībā darbam ar diasporas jautājumiem esot palīdzēt saglabāt latvietību.

TOP komentāri

  • Matemātika
    +2 +2 0

    Matemātika

    Lasīju, ka katrs cilvēks, nodokļos un citās savas darbībās, dzīves laikā "atnes" valstij vairāk kā 300 ooo eiro. Iznāk, Siles Vepru un "demokrātijas" vārdā Latvija, kā valsts ir zaudējusi vismaz (370 000 x 300 000) eiro. Palīdziet man sarēķināt - man galvā kaut kā nelien, ka Latvija ir zaudējusi - 111 000 000 000 eiro !!! Kā teica padomijas laikos - Paldies dārgajai partijai (tagad partijām), par mūsu gaišo nākotni !
  • Jantariks un Co

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl