1 komentārs

Ģimenes ārsti brīdina par streiku, ja Veselības ministrija neizpildīs mediķu izvirzītās prasības. Nozares ministre Anda Čakša cer, ka līdz streikam nenonāks, un ir gatava uzsākt pārrunās ar ģimenes ārstiem. 

Latvijas ģimenes ārstu asociācija jau martā iesniedza prasību Veselības ministrijai palielināt ģimenes ārstu, ārstu palīgu un medmāsu atalgojumu, kā arī nodrošināt personu datu aizsardzību “E-veselības” sistēmā. Asociācijā norāda, ka pagaidām prasības palikušas bez ievērības.

Mediķi nav noskaņoti padoties. Asociācijas sēdē aptuveni 600 ģimenes ārstu praksēs strādājošie atbalstījuši ideju streikot, ja Veselības ministrija neizpildīs prasības par algu palielinājumu, “E-veselību” un lielāku valsts finansiālo atbalstu jaunajām ģimenes ārstu praksēm. Veselības ministrijā iesniegts priekšlikums izveidot Izlīgšanas komisiju.

Sarmīte Veide
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja

Situācija ir drūma. Mums alga nav paaugstināta jau kopš 2006. gada.

Veselības ministre Anda Čakša ir gatava pārrunām ar ģimenes ārstiem, lai novērstu streiku. Valdībā un darba grupā joprojām notiekot spraigas diskusijas par papildfinansējumu veselības aprūpei.

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Ģimenes ārsti prasa trīs gadu laikā viņu atalgojumu divkāršot. Dakteri ir pašnodarbinātas personas. Neoficiāli izskan, ka ārsti vidēji nopelna no 600 līdz 800 eiro uz rokas.

Veide piebilst, ja nozares ministrija un dakteri nespēs vienoties – streikot varētu jau jūlijā.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Man ir jautājums; kur es varu redzēt sava ģimenes ārsta algu, kāda tā ir mēnesī, kura neapmierina.
    ...un kad beidzot pacienti sāks streikot, lai saņemtu pilnvērtīgu un laicīgu veselības aprūpi?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl