“Situācija briest jau gadiem” – mediķi kārtējo reizi plāno rīkot protesta akcijas

Komentāri
“Situācija briest jau gadiem” – mediķi kārtējo reizi plāno rīkot protesta akcijas
Ilustratīvs foto: LETA

Kārtējo reizi uz protestiem sasparojušies mediķi. Ģimenes ārstu asociācija vēlējusies par samilzušajām nozares problēmām runāt ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, taču saņemts atteikums. Pēc ārstu domām, tiek ignorēts speciālistu viedoklis, tāpēc nepieciešams rīkot protesta akciju. Veselības ministrijā gan norāda, ka aicinājums uz sadarbību ir bijis, bet asociācija to pati noraidījusi.

Ārstu ieskatā veselības aprūpē ir trīs galvenās problēmas: garās rindas pie speciālistiem un uz izmeklējumiem, nepietiekamais finansējums nozarei un neapmierinošais atalgojums mediķiem. Lai kopīgi meklētu risinājumu, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija vērsusies pie nozares ministra Gunta Belēviča un premjerministra Māra Kučinska.

Sarmīte Veide, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente:

Diemžēl saņēmām atteikumu, ka premjers ar mums nevēlas tikties, jo tikšanās būtu mazproduktīva, kamēr nav izstrādāts rīcības plāns. Bet tas nozīmē, ka procesā, kamēr izstrādās rīcības plānu, netiek uzklausīts nozares speciālistu viedoklis. Situācija briest jau gadiem. Bet tieši pēdējā pusotra gada laikā situācija ir strauji pasliktinājusies.

Ģimenes ārsti uzskata, ka amatpersonas ignorē viņu viedokli, tāpēc plānota protesta akcija. Par tās formu biedrība lems nākamnedēļ valdes sēdē.

Veselības ministrijā skaidro, ka ir divas ģimenes ārstu biedrības. Ar otro – Lauku ģimenes ārstu asociāciju – sadarbība izveidojusies sekmīga.

Oskars Šneiders, Veselības ministrijas pārstāvis:

Aicinājums uz sadarbību bija vērsts abām asociācijām, no kurām viena – Latvijas Ģimenes ārstu asociācija – izvēlējās nesadarboties. Tas ir vadības izvēlēts darba stils.

Ģimenes ārstiem pašiem jāvērtē, kāds modelis ir veiksmīgāks. Vai konfrontācija un protesta akcijas vai iesaistīšanās darba grupās un konstruktīvs darbs pie to jautājumu risināšanas, kas ir sasāpējuši.

Tomēr tam, ka mediķiem ir jāvērš uzmanība samilzušajām problēmām, piekrīt arī arodbiedrībā. Arodbiedrība pati arī gatavojas rīkot protestu. Tas varētu izpausties kā mītiņš 1. maijā.

Foto

Video

Lasi vēl