“Sit un liek tupēt uz zirņiem!” Aptauja: trešdaļa vecāku izmanto fiziskus sodus

4 komentāri

Trešdaļa vecāku Latvijā bērnu audzināšanā izmanto fiziskus sodus. Tā liecina jaunākie aptaujas dati.

Gandrīz puse – 47%  – aptaujāto, bērna sišanu uzskata par pieļaujamo audzināšanas metodi.

Un vairāk nekā puse – 54% – atzina, ka nemaz nezina, ka par bērnu fizisku sodīšanu ir paredzēta kriminālatbildība. Šādas izmaiņas likumā tika ieviestas jau pirms astoņiem gadiem.

Bet “Centrā Dardedze” darbiniekiem ir zināmi fakti, ka līdz pat šai dienai daži vecāki bērnus sit un liek arī tupēt uz zirņiem.

Laila Balode
organizācijas ”Centrs Dardedze” konsultāciju daļas vadītāja

Mēs neesam nekur tālu aizgājuši. Jo vecie labie zirņi vēl joprojām tiek pieminēti. Man arī likās, ka tas tikai grāmatās rakstīts. Bet tagad mūsu projekta ietvaros, saskaroties ar pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, viņi saka, ka vecāki paši saka, ka, lūk, mēs ģimenē praktizējam tādu lietu, nu lai tas pedagogs zina, ja nu gadījumā kas, kā ar bērnu var tikt galā.

Speciālisti norāda, Latvijas sabiedrībai ir raksturīga augsta vardarbības tolerance, kas vērojama arī citās jomās. Nereti bērna sišana ar roku vai siksnu tiek uzskatīta par ģimenes privātu lietu, kurā apkārtējiem neesot jāiejaucas.

TOP komentāri

 • Liekulības tirgus
  +2 +2 0

  Liekulības tirgus

  Paši sit ar pārliecību,ka rīkojas pareizi,bet tik sašutuši un pareizi kļūst,kad to izdara kāds cits un nedod dievs,ja ar viņuvatvasi atvasi.Arī tādi gadījumi ir.
 • Humoriņš
  +1 +1 0

  Humoriņš

  Ir nu gan arhaiski sodi!Es sodu atslēdzot internetu uz pāris stundām.Strādā lieliski,mājās liels miers iestājas,atrodas laiks gan kopējām spēlēm,gan mierīgai atpūtai.
 • Andris Vegners
  0 0 0

  Andris Vegners

  Tagad nevar pērt vai kā citādi fiziski sodīt bērnus. Bet kāpēc viņi kļūst ar vien nekontrolējamāki un neaudzinātāki. Cieņa pret vecākiem, skolotājiem un citiem sarūk. Bērniem vispār ir 99%tiesību un 1%pienākumu šķiet.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl