Komentāri

Kopš 2014. gada, kad Juglas vājredzīgo ciematiņā dzīvo mūsu nākamā stāsta varonis Mārcis, viņš allaž bijis nevēlams īrnieks. Puisis tiek vainots ļaunprātīgā dedzināšanā un koplietošanas telpu laušanā un piemēslošanā. Pats viņš savu vainu noliedz un stāsta, ka trāpījies nepareizā vietā neīstā laikā.

Mārcis Kairis Juglas vājredzīgo ciematiņā mitinās jau divus gadus. Dzīvo kopā ar meiteni Sandru un ar mājām ir apmierināts, taču uz Sandras vārda noslēgtais īres līgums 1. janvārī beidzies. Tagad pārītim no mitekļa jāizvācas, kaut gan neesot objektīvu iemeslu izmešanai, saka Mārcis. Tikai pārvaldnieka aizdomas, ka viņš ir tas cilvēks, kurš vairākkārt dedzinājis kopmītņu telpas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilgāku laiku mājā bijis klusums, tad atkal parādījušās problēmas, un atkal par vainīgu padarīts Mārcis. Tas bijis pēdējais piliens pārvaldnieku pacietības mērā. Mārcim uzteikts dzīvoklis. Puisis saka, – viņam nav, kur iet. Par 106 eiro mēnesī citur viņš dzīvesvietu neatradīšot. Turklāt pēc pieciem mēnešiem viņa ģimenē būs pieaugums.

Foto

Arī kaimiņi saka, – Mārcis noteikti nav vainīgs – esot kārtīgs puisis. Dedzinātāji, iespējams, ir mājā mītošie dzērāji vai viņu ciemiņi. Savukārt šoreiz elektrības skapis varētu būt aizdedzies pārslodzes dēļ.

Mājas pārvaldnieks gan ir pārliecināts par pretējo, esot netieši pierādījumi, ka dedzināšanās vainojams tieši Mārcis, jo brīdī, kad vīrietis pieķerts pie degošā elektrības skapja, tā saucamie korķi nemaz nebija izsisti. Mājas pārvaldes elektriķis apstiprinājis, ka notikušais nevar būt īssavienojums, bet gan viennozīmīgi ir ļaunprātība.

“Interesantākais bija tas, ka it kā aizdegšanās notiek, bet automātiskie korķi neizsitas. Un pēdējais bija, ka 17. – svētdienā pēc pusnakts, bija atkal signāls no iedzīvotājiem, ka tur jūtama deguma smaka. Mēs uz turieni aizgājām – trīs darbinieki, un konstatējām, ka tur kaut kas ir dedzis. Tad automātiskos korķus, kuri bija apdeguši, atslēdzām un aizgājām it kā no tās dienesta viesnīcas prom.

Bet mums radās aizdomas, ka kaut kas nav riktīgi, ka tie korķi neslēdzas. Mēs aizgājām prom, bet principā mēs bijām viesnīcas tuvumā un pēc nepilnas stundas, ap trijiem, atgriezāmies. Skatāmies, ka Kairis Mārcis pie sadales skapja. Prasīju, ko tu te dari? Es uz tualeti aizgāju, bet tualete ir uz otru pusi. Nu, lūk, es jau ugunsdzēsējus izsaucu.”

Juridiski pārvaldniekam taisnība – līguma termiņš beidzies, un, ja tas netiek pagarināts, Mārcim un viņa dzīvesbiedrei, jādodas prom. No morāles un ētikas viedokļa žēl ģimenes, kurai tūlīt piedzims bērniņš. Tomēr pārvaldnieks norāda, ka viņam jādomā nedaudz tālāk par vienu soli, jo, ja aizdegsies visi kopmītnes stāvi, vājredzīgie un neredzīgie cilvēki var nespēt laikus evakuēties.

“Tagad mēs principā gatavojam iesniegumu policijai, ka tā ir tīša, apzināta dedzināšana. Mums līdzīgi dedzināšanas gadījumi bija 2014. gada augustā. Pierādīt to ir neiespējami, vienkārši mēs Mārcim pateicām, ka līgums ir līdz gada beigām, ka līgumu ar viņu neturpināsim, lai viņš meklē citu dzīvesvietu, jo apdraudēt 26 redzes invalīdus un pārējos, kas tur dzīvo – tas ir neiespējami. Tādas mums sarunas ar viņu bija,” stāsta iemītnieki.

Šajā situācijā taisnība ir kaut kur pa vidu un pa druskai katrā karojošajā pusē, tieši tāpēc šobrīd jācer, ka policijas izmeklēšana dos kādu skaidrību, bet tikmēr, redzot šo sižetu, dedzinātājs, lai kurš tas būtu, mazliet pievaldīs nagus.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl