Komentāri

Pēc operācijas sāpes bija pamatīgas, šausmīgi lamājos – tā saka Pļaviņu iedzīvotājs Andrejs, kurš sirds vārstuļa operāciju pārcieta pirms deviņiem gadiem. Līdzīgi kā prezidentam Vējonim arī viņa dzīvību izglāba ārstu meistarība un mākslīgais sirds vārstulis. Pēc operācijas dzīvesprieks atgriezies ātri, un tagad par operāciju liecina vien nepieciešamība katru vakaru dzert zāles.

73 gadus vecais Andrejs mūs sagaida savā dzīvoklī Pļaviņās. Viņš ir možā noskaņojumā, rosās virtuvē – uzvāra ūdeni tējai un piedāvā pīrādziņus. No malas nemaz nevar pateikt, ka pirms 9 gadiem Andrejs pārcietis smagu operāciju, un viņa sirdī kopš tā laika ir mākslīgais vārstulis. Tieši tāds pats, pie kāda šonedēļ operācijā tika prezidents Vējonis. Tomēr atšķirībā no Vējoņa, kam problēmas parādījās pēkšņi, Andrejam aizdomas par sirds problēmām bija jau gadu pirms diagnozes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimenes ārste nosūtījusi uz izmeklējumiem pie kardiologa Jēkabpilī, tur arī konstatēts, ka bojāts sirds vārstulis, un jāveic operācija. Pie vainas varētu būt Andreja aizraušanās ar trekniem ēdieniem.

Foto

Pirms operācijas piekodināts salabot zobus, ko Andrejs arī izdarīja, ārstiem bija jāiedod izziņa no zobārsta. Tas, visticamāk, lai būtu pilnīga drošība, ka sastrutojuša vai bojāta zoba dēļ infekcija pēc operācijas neizplatās pa ķermeni. Rindā nebija ilgi jāgaida, un jau pēc pāris nedēļām Andrejs gūlās uz operācijas galda. Operācija, ko vadīja Romāns Lācis – tas pats ārsts, kas glāba Vējoņa dzīvību – noritējusi piecas stundas. Par to liecina pamatīga rēta uz krūtīm. Andrejs atceras, ka pamodies ar mežonīgām sāpēm.

To, ka sirdī ir svešķermenis, Andrejs nejuta ne pēc operācijas, ne arī vēlāk. Divus mēnešus neesot ļauts neko smagu celt, lai rētas sadzīst. Kustību brīvība ir tāda pati, kā pirms saslimšanas, nu vairs elpa pie pastaigas nepietrūkst.

Vienīgie ierobežojumi – katru vakaru jādzer zāles, reizi mēnesī jānodod asinis analīzes. Bet tas Andrejam dzīvesprieku nemazina. Galvenais, ka sirds strādā kā nākas, un to pašu viņš novēl arī prezidentam.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl